Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně Prodlužte si krásně opálenou bronzovou pokožku s samoopalovacím krémem Lavera nebo bronzujicím fluidem Martina Gebhardt.
Lucie van Koten
4,5 5
2

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně zdroj: shutterstock.com

Přivezli jste si z dovolené tak krásně bronzovou barvu, že až schovala mnohé drobné nedostatky? Víme, jak si barvu udržet co nejdéle. A víme, jak si dodat zdravou barvu klidně po celý rok. A nemusíte se bát kompromisů - s touhle péčí si kromě bronz barvy zařídíte ještě pleť, které nebude chybět vůbec nic.

Přiměřené opálení je sexy. I když diktát módy nám poslední léta ukazuje na bílou pleť jak z porcelánu, pakliže se opalujeme dobře a dohněda, málokdy se chceme zlatavé barvy vzdát okamžitě po létě. S bronzovou pokožkou - a teď nemluvíme o dekádě minulé, kdy vedla přeškvařená pleť ze solárií - je totiž méně práce. Což člověk ocení především při brzkém ranním vstáváním v koupelně u zrcadla. Není potřeba make-upu, jelikož pleť je sjednocená. Bohatě postačí bronzer, kterým vystínujeme tváře, ale klidně jej použijeme i místo očních stínů či na okraj vlasové hranice na čele. Řasenka a sexy rtěnka pak už jen podtrhnou pěstěný vzhled.

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

Jak si zdravou barvu udržet co nejlépe anebo jak si k ní dopomoci celoročně?

  • Samoopalovací mléko Lavera

Na samoopalovácích lidem nejčastěji vadí ona nepříjemná vůně, která je z rukou cítit ještě dlouhé hodiny. Celkem mile nás tak překvapila značka Lavera, u které typický odér samoopalovacích krémů necítíme vůbec, citlivější jedinci jen minimálně. Celá aplikace je tak o hodně voňavější záležitost, kterou si bezproblémů dopřáváme klidně denně.

Samoopalovací krém nedělá flíčky, vypadá přirozeně a od běžného tělového mléka jej po konzistenci nerozeznáte. Opálení je jemné a vydrží standardně až několik dní.

  • Tónující/Bronzující fluid Martina Gebhardt

Doporučuje 9 z 10 skladníků v Biooo. Od dob, kdy byl tónující fluid objeven, se ve skladu přestaly objevovat podivné bytosti s papírově průhlednou a nezdravě bílou pletí a se zelenými kruhy pod očima.

Není to make-up. Není to ani BB ani CC krém. Vůbec tak nevypadá a s pokožkou reaguje naprosto jinak. Nemá sice krycí schopnosti, je však narvaný těmi nejkvalitnějšími surovinami, hravě tak strčí do kapsy i mnohé sebevýživnější denní krémy. A hlavně - přizpůsobí se tónu pleti.

Martinu Gebhardt představovat nemusíme. Je to přesně ta německá značka, která se jako jedna z mála pyšní certifikátem Demeter, tedy nejpřísnějším certifikátem přírodní kosmetiky a zároveň značka, jež si vybudovala jméno na kvalitních olejích a správném poměru tuku a vody ve svých krémech. Jinými slovy je Martina Gebhardt považována za špičku, které je těžké konkurovat.

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

Krémy Martiny Gebhardt jsou i bez zahušťovadel vydatně krémové a mastné, jejich pleťová mléka a fluidy však mastné nejsou vůbec. Bronzující fluid dodává pleti barvu, ve více vrstvách přímo až opálení. Těžko se však dá srovnávat s BB krémy - vypadá sice jako tmavě hnědý krém, má však “glazurovou” konzistenci, takže se v první vrstvě na pleti rozetře doztracena. Jen lehce rozzáří opálení či dodá barvu po probdělé noci. Navíc k němu už žádný další krém netřeba, základem je olivový olej, kakaové a bambucké máslo, nechybí však cenný růžový olej, který je určený na suchou, citlivou a zralou pleť.

Zatímco jedna vrstva krásně splyne i s pletí bledulek, dobře se opalující tmavovlásky si můžou větší efekt opálené pleti dopřát vrstvou druhou.

Tip: Jedna lahvička tónujícího fluidu má 100ml, tedy dvakrát tolik, co běžný pleťový krém. Použít jej tak chytře můžeme i na efekt “tekutých silonek”. Pravda, drobné žilky a modřiny nezakryje, jen přeci však barvu pleti sjednotí, čímž si opticky zařídíte o fous krásnější nožky do minisukní.

Léto sice končí, dovolené končí, ale sluníčku ještě neodzvonilo. A letos ani nemusí. Aspoň ne na vaší tváři.