Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

4,5 5
2

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročnězdroj: shutterstock.com

Přivezli jste si z dovolené tak krásně bronzovou barvu, že až schovala mnohé drobné nedostatky? Víme, jak si barvu udržet co nejdéle. A víme, jak si dodat zdravou barvu klidně po celý rok. A nemusíte se bát kompromisů - s touhle péčí si kromě bronz barvy zařídíte ještě pleť, které nebude chybět vůbec nic.

Přiměřené opálení je sexy. I když diktát módy nám poslední léta ukazuje na bílou pleť jak z porcelánu, pakliže se opalujeme dobře a dohněda, málokdy se chceme zlatavé barvy vzdát okamžitě po létě. S bronzovou pokožkou - a teď nemluvíme o dekádě minulé, kdy vedla přeškvařená pleť ze solárií - je totiž méně práce. Což člověk ocení především při brzkém ranním vstáváním v koupelně u zrcadla. Není potřeba make-upu, jelikož pleť je sjednocená. Bohatě postačí bronzer, kterým vystínujeme tváře, ale klidně jej použijeme i místo očních stínů či na okraj vlasové hranice na čele. Řasenka a sexy rtěnka pak už jen podtrhnou pěstěný vzhled.

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

Jak si zdravou barvu udržet co nejlépe anebo jak si k ní dopomoci celoročně?

  • Samoopalovací mléko Lavera

Na samoopalovácích lidem nejčastěji vadí ona nepříjemná vůně, která je z rukou cítit ještě dlouhé hodiny. Celkem mile nás tak překvapila značka Lavera, u které typický odér samoopalovacích krémů necítíme vůbec, citlivější jedinci jen minimálně. Celá aplikace je tak o hodně voňavější záležitost, kterou si bezproblémů dopřáváme klidně denně.

Samoopalovací krém nedělá flíčky, vypadá přirozeně a od běžného tělového mléka jej po konzistenci nerozeznáte. Opálení je jemné a vydrží standardně až několik dní.

  • Tónující/Bronzující fluid Martina Gebhardt

Doporučuje 9 z 10 skladníků v Biooo. Od dob, kdy byl tónující fluid objeven, se ve skladu přestaly objevovat podivné bytosti s papírově průhlednou a nezdravě bílou pletí a se zelenými kruhy pod očima.

Není to make-up. Není to ani BB ani CC krém. Vůbec tak nevypadá a s pokožkou reaguje naprosto jinak. Nemá sice krycí schopnosti, je však narvaný těmi nejkvalitnějšími surovinami, hravě tak strčí do kapsy i mnohé sebevýživnější denní krémy. A hlavně - přizpůsobí se tónu pleti.

Martinu Gebhardt představovat nemusíme. Je to přesně ta německá značka, která se jako jedna z mála pyšní certifikátem Demeter, tedy nejpřísnějším certifikátem přírodní kosmetiky a zároveň značka, jež si vybudovala jméno na kvalitních olejích a správném poměru tuku a vody ve svých krémech. Jinými slovy je Martina Gebhardt považována za špičku, které je těžké konkurovat.

Vykouzlete si opálení! Pleť jako od moře může být celoročně

Krémy Martiny Gebhardt jsou i bez zahušťovadel vydatně krémové a mastné, jejich pleťová mléka a fluidy však mastné nejsou vůbec. Bronzující fluid dodává pleti barvu, ve více vrstvách přímo až opálení. Těžko se však dá srovnávat s BB krémy - vypadá sice jako tmavě hnědý krém, má však “glazurovou” konzistenci, takže se v první vrstvě na pleti rozetře doztracena. Jen lehce rozzáří opálení či dodá barvu po probdělé noci. Navíc k němu už žádný další krém netřeba, základem je olivový olej, kakaové a bambucké máslo, nechybí však cenný růžový olej, který je určený na suchou, citlivou a zralou pleť.

Zatímco jedna vrstva krásně splyne i s pletí bledulek, dobře se opalující tmavovlásky si můžou větší efekt opálené pleti dopřát vrstvou druhou.

Tip: Jedna lahvička tónujícího fluidu má 100ml, tedy dvakrát tolik, co běžný pleťový krém. Použít jej tak chytře můžeme i na efekt “tekutých silonek”. Pravda, drobné žilky a modřiny nezakryje, jen přeci však barvu pleti sjednotí, čímž si opticky zařídíte o fous krásnější nožky do minisukní.

Léto sice končí, dovolené končí, ale sluníčku ještě neodzvonilo. A letos ani nemusí. Aspoň ne na vaší tváři.