Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní regenerace

Jarní regenerace Regenerujte po zimě své tělo i pleť.
Hana Bartušková
3,3 5
3

Jarní regenerace zdroj: shutterstock.com

Jaro začalo. A příroda se probouzí. Ze zimní letargie, z té hybernace za nízkých teplot. A dokonale zregenerovaná. Zima je totiž pro přírodu čas, kdy se regeneruje. Rostliny zalezou pod zem, nechají se přiklopit mrazovou a sněhovou peřinou a nabírají síly na další sezónu plnou květu. Stejně tak zvířata zalézají do svých zimních pelechů a připravují se na období spánku. A teď je na čase se zase probudit a znovu rozkvést a znovu vyrazit do lesů.

A co my? Jsme dostatečně zregenerovaní po zimě? Odpočinuli jsme si během dlouhých zimních večerů a nabrali znovu síly na jaro a léto? No pokud ne, tak je nejvyšší čas s tím něco udělat, protože dny se prodlužují a léto tady bude za chvilku.

Přejít na sekci článku:

Regenerace vnitřní

Regenerace vnitřní zdroj: shutterstock.com

Když se cítíme dobře, tak i dobře vypadáme. Tak jednoduché pravidlo, na které se během běžného dne často zapomíná. A tak se nalaďte na jarní vlnu, na sluníčko se usmívejte a uvidíte, že vaše dobrá nálada začne prosvítat nejen v pohledu očí, ale i v jemné a zdravím zářící pleti. To vše podpořte i zdravým jídelníčkem plným vitaminů a pravidelným pitným režimem. Znovu nastartujte svou trávicí soustavu, která byla v zimě nastavena na ukládání tuků a energie na horší časy. Je na čase pochutnat si na první jarní zelenině a vitaminech. A také shodit všechny přebytečné zimní kilogramy.

To vše můžete navíc podpořit i zdravými přírodními šťávami. Březová šťáva od Weledy pomáhá regenerovat vylučovací systém a pomalu ale jistě detoxikuje a urychluje zažívání. Oproti tomu Rakytníková šťáva Weleda dodává tělu vitaminy, posiluje ho proti vnějšímu okolí a zlepšuje imunitu. Jsou jak dělané pro jarní kúru. Tyto přírodní šťávy zařaďte do svého pitného režimu a uvidíte, že poznáte rozdíl.

Pokud se bojíte nějaké té jarní chřipky, tak je na čase především také posílit svou přirozenou obranyschopnost. Ono se to na jaře až tak nezdá, ale nemoci jsou časté. Sluníčko totiž svádí k lehčímu oblečení, i když úplně teplo zatím není a to sluníčko taky hřeje zatím jen tak malinko. Rakytníkový nebo Trnkový sirup od Weledy dodávají nejen vitaminy, ale také antioxidanty, celkově tělo posilují proti nemocem i proti stresu a psychickému vypětí.