Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná pleť potřebuje extra péči!

Krásná pleť potřebuje extra péči! Všem typům pleti je důležité alespoň jednou za čas dopřát hloubkovou očistu i bohatou výživu.
Martina Koubová
4,8 5
5

Domácí maska z heřmánku zdroj: shutterstock.com

Ať už máte jakýkoliv typ pleti, vaše pokožka si určitě zaslouží kromě pravidelné každodenní péče i něco navíc. Výživnou či pročišťující masku, jemný peeling nebo hloubkově vyživující sérum či regenerační olej. Tato extra péče dodá pleti potřebné živiny, vitaminy a samozřejmě také velice důležitou hydrataci, naopak odstraní přebytečný kožní maz, uvolní hluboko usazené nečistoty a pročistí zanesené pleťové póry.

Pokud budete pokožce pravidelně dodávat živiny navíc, zjemňovat ji peelingem a čistit maskou, získá pleť zdravou sjednocenou barvu a jemnou strukturu. Dokonce i rozšířené póry se vyčistí a budou méně viditelné, hluboké vrásky se zjemní a elasticita pokožky se citelně zlepší. Nepodceňujte proto sílu pravidelné extra péče. Pokožka se vám za ni bohatě odvděčí krásným pěstěným vzhledem.

Přejít na sekci článku:

Mastná pleť

Mastná pokožka potřebuje především zklidnit, stabilizovat funkce mazových žláz a také pročistit zanesené pleťové póry. Nejlepší je, pokud je tato péče hloubková, ale zároveň také šetrná k pokožce. Pokud by se mastná pleť přehnaně agresivní čistící maskou vysušila, začala by produkovat množství kožního mazu a byla by ještě více náchylnější ke tvorbě nedokonalostí, což nechceme. Pro mastnou pleť je proto vhodné sáhnout po jemných avšak hloubkově účinkujících čistících produktech.

V extra péči o mastnou pleť je hloubkově čistící maska základem. Maska nejenom že odstraní přebytečný kožní maz, ale také působí protizánětlivě, pokožku zklidňuje, zmatňuje a stabilizuje její barevný tón. K tomuto účelu jsou nejvíce vhodné masky ze zeleného jílu s přídavkem antiseptických zklidňujících výtažků, jako je tea tree, neem, levandule, rozmarýnový či šalvějový olej. Jíl z pleti spolehlivě a zároveň šetrně odstraní kožní maz, uvolní nečistoty z pórů a zároveň působí skvěle protizánětlivě. Čistící masku je vhodné aplikovat 1- 2x týdně, v případě špatného stavu pleti podle potřeby i vícekrát.

Problematická pokožka ocení i pravidelný jemný peeling, který šetrně odstraní odumřelé pleťové buňky a uvolní nečistoty usazené hluboko v pórech. Pravidelná lehká masáž peelingovými částečkami zlepší prokrvení pleti a tím pádem podpoří její zdravou sjednocenou barvu, rychlejší a snadnější regeneraci a také elasticitu pokožky. Při volbě peelingu záleží na vašich preferencích, zda sáhnete raději po hrubším či naopak jemnějším peelingu, v každém případě by to měl být produkt s obsahem protizánětlivých zklidňujících látek, jako je jíl, bahno z Mrtvého moře či levandule a rozmarýn.