Krásná pleť potřebuje extra péči!

4,8 5
5

Domácí maska z heřmánkuzdroj: shutterstock.com

Ať už máte jakýkoliv typ pleti, vaše pokožka si určitě zaslouží kromě pravidelné každodenní péče i něco navíc. Výživnou či pročišťující masku, jemný peeling nebo hloubkově vyživující sérum či regenerační olej. Tato extra péče dodá pleti potřebné živiny, vitaminy a samozřejmě také velice důležitou hydrataci, naopak odstraní přebytečný kožní maz, uvolní hluboko usazené nečistoty a pročistí zanesené pleťové póry.

Pokud budete pokožce pravidelně dodávat živiny navíc, zjemňovat ji peelingem a čistit maskou, získá pleť zdravou sjednocenou barvu a jemnou strukturu. Dokonce i rozšířené póry se vyčistí a budou méně viditelné, hluboké vrásky se zjemní a elasticita pokožky se citelně zlepší. Nepodceňujte proto sílu pravidelné extra péče. Pokožka se vám za ni bohatě odvděčí krásným pěstěným vzhledem.

Přejít na sekci článku:

Mastná pleť

Citlivá a alergická pleťzdroj: shutterstock.com

Mastná pokožka potřebuje především zklidnit, stabilizovat funkce mazových žláz a také pročistit zanesené pleťové póry. Nejlepší je, pokud je tato péče hloubková, ale zároveň také šetrná k pokožce. Pokud by se mastná pleť přehnaně agresivní čistící maskou vysušila, začala by produkovat množství kožního mazu a byla by ještě více náchylnější ke tvorbě nedokonalostí, což nechceme. Pro mastnou pleť je proto vhodné sáhnout po jemných avšak hloubkově účinkujících čistících produktech.

V extra péči o mastnou pleť je hloubkově čistící maska základem. Maska nejenom že odstraní přebytečný kožní maz, ale také působí protizánětlivě, pokožku zklidňuje, zmatňuje a stabilizuje její barevný tón. K tomuto účelu jsou nejvíce vhodné masky ze zeleného jílu s přídavkem antiseptických zklidňujících výtažků, jako je tea tree, neem, levandule, rozmarýnový či šalvějový olej. Jíl z pleti spolehlivě a zároveň šetrně odstraní kožní maz, uvolní nečistoty z pórů a zároveň působí skvěle protizánětlivě. Čistící masku je vhodné aplikovat 1- 2x týdně, v případě špatného stavu pleti podle potřeby i vícekrát.

Problematická pokožka ocení i pravidelný jemný peeling, který šetrně odstraní odumřelé pleťové buňky a uvolní nečistoty usazené hluboko v pórech. Pravidelná lehká masáž peelingovými částečkami zlepší prokrvení pleti a tím pádem podpoří její zdravou sjednocenou barvu, rychlejší a snadnější regeneraci a také elasticitu pokožky. Při volbě peelingu záleží na vašich preferencích, zda sáhnete raději po hrubším či naopak jemnějším peelingu, v každém případě by to měl být produkt s obsahem protizánětlivých zklidňujících látek, jako je jíl, bahno z Mrtvého moře či levandule a rozmarýn.