Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná pleť potřebuje extra péči!

4.8 5
5

Přejít na sekci článku:

Suchá pleť

Sofistikovaná péče o pleť zdroj: shutterstock.com

Aby byla suchá pleť krásná, zdravá, nepnula a neloupala se, že všeho nejvíce potřebuje pravidelný přísun hydratace a živin. Tyto prospěšné látky by měla dostávat jak při každodenní péči, tak i pravidelně v podobě péče navíc. Suchá pleť tak bude odolnější vůči nepříznivým vnějším vlivům, vzniku vrásek, ztrátě elasticity i dalším známkám předčasného stárnutí.

Pro dosažení hloubkové hydratace je nejlepším pomocníkem sérum s koncentrovanými účinnými látkami. Záleží jenom na vás, zda jej budete používat pravidelně každý den pod krém, či jej aplikujte jen občas. V žádném případě by jste na něj ale zapomínat neměli. Sérum snadno pronikne do hlubších vrstev pleti, kde aktivně napomáhá regeneraci, pleť hydratuje a zároveň posiluje účinky poté aplikovaného pečujícího krému. Pro potřeby suché pleti jsou vhodné produkty s obsahem Aloe vera, výtažků z rakytníku či granátového jablka či s obsahem arganového nebo šípkového oleje.

Ani suchá pokožka by neměla zanedbávat peeling, který šetrně odstraní suché pleťové buňky, napomůže lepšímu prokrvení pleti a zlepší vstřebávání živin. Je proto vhodné aplikovat krémový peeling těsně před výživnou maskou; umocní tak její účinek. V případě suché pleti můžete aplikovat masku 2- 3x týdně či kdykoliv při nepříjemném pocitu pnutí. Sáhněte po masce s vysokým obsahem výživných olejů z avokáda, arganu či meruňkových pecek, rostlinných másel a hydratačního Aloe vera. Tyto výživné látky dodají suché pleti potřebné živiny, hloubkovou hydrataci a zároveň pleť zklidní a zmírní případné pnutí i začervenání.

Související produkt
Hydratační maska pro suchou a citlivou pleť 75 ml
Coslys / 421 Kč
Maska regeneruje, vyživuje a zklidňuje suchou i citlivou pleť, a to díky květové vodě z heřmánku římského, bambuckému máslu či rostlinným olejům.
Detail produktu