Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná pleť potřebuje extra péči!

4.8 5
5

Přejít na sekci článku:

Citlivá a alergická pleť

Ekosystém pro pleť zdroj: shutterstock.com

U citlivé pokožky se často objeví podráždění, začervenání či dokonce nepříjemné pnutí. Aby se těmto nepříjemným projevům předešlo, je vhodné nepodceňovat pravidelnou extra péči, která s pokožkou udělá učiněné zázraky. Asi není třeba připomínat, že citlivá pokožka by se měla vyhnout všem produktům s obsahem chemické i přírodní parfemace, ale také alkoholu a syntetických konzervantů. Tyto látky by mohly způsobit začervenání a otékání pokožky, či dokonce zapříčinit nepěkné alergické reakce.

V případě citlivé pleti náchylné k častému začervenání sáhněte po pečujících sérech či zklidňujících olejích. Můžete je zařadit do každodenní péče a používat je těsně před aplikací krému, nebo je používat jen párkrát týdně. Záleží na stavu a potřebách vaší pleti. Mimořádně vhodné jsou produkty s obsahem zklidňujícího Aloe vera, výtažků z měsíčku lékařského či kyseliny hyaluronové. Sérum či olej pronikne do hlubších vrstev pleti, kde pokožku aktivně regeneruje a chrání před podrážděním i dehdratací.

Citlivá pokožka by se úplně neměla vyhýbat ani jemným peelingům, které z pokožky šetrně odstraní suché pleťové buňky a sjednotí tak vzhled pokožky. Nejlepší je zabít dvě mouchy jednou ranou a zvolit peeling, který zároveň poslouží jako pečující pleťová maska. Velice vhodný je například bílý či růžový jíl v kombinaci s lehkými oleji z avokáda nebo jojoby a obsahem Aloe vera. Masku si můžete koupit hotovou v tubě, nebo si ji z vhodných surovin připravit přímo doma. Maska pokožku v jednom kroku vyčistí do hloubky, zklidní a současně také hydratuje a chrání před podrážděním.