Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pánské minimum přírodní kosmetiky

Pánské minimum přírodní kosmetiky I muži by měli používat více kosmetiky než jenom kostku mýdla. Pro péči o mužské tělo se perfektně hodí tělový deodorant, balzám po holení i krém na silně namáhané ruce od Sportique.
Tým Sportique
5,0 5
1

Pánské minimum přírodní kosmetiky zdroj: sportique.cz

Přírodní kosmetika (a kosmetika obecně) je chápána jako spíše ženská záležitost. A myslím, že neprávem. Záleží na tom, jak chápete, co znamená být muž, a mužnost se podle mě neformuje na běžícím pásu a v soláriu. Nesouhlasím však ani se zastaralým názorem, že správný chlap zná jenom mýdlo. Věřím tomu, že po určitém období tápání se do módy opět dostává muž, který má k přírodě blízko. A který se přitom může prezentovat upraveným zevnějškem i ohleduplným přístupem k přírodě. Kde ale hledat pánskou kosmetiku, která je šetrná jak k přírodním zdrojům, tak k citlivé pokožce? Která funguje a která neobsahuje zbytečně moc chemie? Byl jsem nasměrován na firmu Sportique a rozšířil jsem si moje chlapské minimum přírodní kosmetiky. Na deodorant, balzám po holení a ošetřující krém na ruce a nohy.

Tělový deo sprej

Pocení je přirozená záležitost, odvádí z těla toxické látky. Tohle si někdo konečně uvědomil a vznikly přírodní deodoranty. Tenhle má navíc velmi krásně, elegantně vypadající kovové balení. Je stomililitrové, tudíž dobře přenosné – což se hodí, protože přírodní deo spreje je kvůli absenci škodlivých solí hliníku vhodné aplikovat v průběhu dne znovu. Sportique tělový deodorant by měl šetrným způsobem zabraňovat vzniku tělesného pachu a mírnit nadměrné pocení.

Dělá to? Ano! Opravdu je zde znatelný rozdíl mezi stavem, kdy použiji obyčejný aerosolový deodorant nebo naopak nic. Účinná deo přísada pohlcuje tělesný pach a poskytuje dlouhodobý pocit svěžesti. Pokožka je osvěžována antimikrobiálními esenciálními oleji a ošetřována přírodním glycerinem. Deodorant nebělí oblečení, díky absenci zinku se vám neudělají dobře známé světlé skvrny. Aplikace je bezproblémová – není to aerosolový sprej, takže je šplíchnutí více koncentrované. Stačí dvakrát šplíchnout do podpažní jamky a máte vystaráno. A jak báječně voní! Vůně přesně pro mě, distingovaná, severská, kořeněná, spíše jako parfém. Moc šikovná kombinace bylin. Nic na co jste zvyklí u sprejů z drogerie.

Balzám po holení After Shave Balm

Holím se celkem dost. Ačkoliv k mojí image by se hodila spíš pořádně zarostlá brada, zaměstnání si žádá hladké oholení. Balzám po holení od Sportique je moc příjemný, s mléčnou texturou, která se lehce aplikuje. A co je ještě důležitější – zklidňuje podráždění kůže obsahem kostivalu, heřmánku, měsíčku, Aloe i mořské řasy. Roztírání tohohle balzámu vyloženě hladí. Disponuji totiž pokožkou, která je na holení až přecitlivělá a tahle jemná emulze je schopna zregenerovat i zhydratovat kůži po holení – a tím myslím opravdu všude po těle.

Nepříjemné pocity suché, napnuté, podrážděné kůže berou za své. Na pokožce zůstává zcela nenápadný, chladivý a na omak jakoby sametový film. Co víc k tomu říct? K použití jej stačí trošička – aplikuji ho často a musím říct, že balení vydrží vážně dlouho.

Krém na ruce a nohy Farmer‘s Hand Saver

Tohle je takový můj bonus, soukromé hýčkání končetin funkční kosmetikou. Na přírodních látkách postavený balzám k ošetření a regeneraci pokožky – ať už z práce nebo sportu, ať už pomlácené ruce nebo namožené nohy. Tohle se pro aktivního člověka brzy stane nezbytností. Krém byl údajně původně vyvinutý pro horolezce pro regeneraci kůže i úlevu od mozolů, ran a namožených šlach. Opět musím pochválit vůni – pánskou, bylinnou, a přitom jemnou a sofistikovanou. Je to úlevný pocit, namazat si pracky i nohy tímhle „farmářovým ochráncem“.

Často dělám v lese i na zahradě a hojivé účinky krému se mi opravdu hodí, protože na většinu prací si rukavice neberu. Z hlíny mám kůži pořádně vysušenou a popraskanou a stejný problém mám i s patami. Tento krém mi pokožku zjemňuje a zvláčňuje, protože jeho základ je postavený na bambuckém másle. Protizánětlivé, zvlhčující a pěstící účinky jsou pak ještě posíleny kombinací rostlinných olejů (mandlový olej, olej z hroznových jader) a navíc i esenciálním olejem z rozmarýnu, který je znám pro své protizánětlivé působení. Ze stejného důvodu je ve směsi přítomen i výtažek z břízy. Regenerační a antioxidační účinky zaručují přírodní vitaminy E a C.

Farmer’s Hand Saver je velmi krémový, roztírá se jedna báseň. Hodí se i k masírování, protože tak přináší úlevu – podle všeho dokonce i kloubům stiženým revmatem. Po nějaké době poctivého užívání mohu konstatovat úspěšné výsledky – přes vystavení tvrdému zacházení pokožka na rukou nepřipomíná smirglový papír a nohy jsou na tom taky mnohem lépe, především pocitově jsou jakoby svěžejší, čistší a odpočatější.