Připravit, pozor... jedeme na hory

5,0 5
1

Připravit, pozor... jedeme na horyzdroj: shutterstock.com

Sníh nám sice ve městech moc dlouho nevydržel, ale na horách je sezona v plném proudu. Takže je nejvyšší čas vyrazit na lyže.

Zimní dovolená je skvělá, kombinuje totiž sport, čerstvý horský vzduch, požitek z teplého svařáku v hospodě na svahu a horské sluníčko. Správná lyžovačka to má všechno. A tak se sbalte chytře a buďte připraveni!

Přejít na sekci článku:

Připravte se na pobyt

Připravte se na pobytzdroj: shutterstock.com

Až se budete balit, tak začněte standardním cestovním vybavení. Ať už jedete kamkoliv, tak vždycky se budete potřebovat něčím umýt a namazat. Balte na hory multifunkčně a minimalisticky, ušetříte tak v zavazadle místo pro ještě jeden pár teplých ponožek a náhradní rukavice, které se vám budou určitě hodit. Pro základní denní i noční péči vám bude stačit málo.

Jako první zabalte univerzální mýdlo od Dr.Bronner’s. Využijete ho jako sprchový gel, místo šamponu na vlasy, můžete s ním i čistit pleť. Některé varianty poslouží klidně i jako zubní pasta. A v potřebné chvíli budete připraveni si třeba i něco menšího přeprat.

Jako druhý si sbalte zklidňující regenerační krém od Martiny Gebhardt. Ten vám poslouží jako základní denní krém pro hydrataci, ale také jako zklidňující noční krém pro regeneraci a obnovu pleti. A že se jmenuje Summer Time? Ale to jen kvůli tomu, že skvěle funguje na pokožku podrážděnou sluncem. Takže se připravte na horské sluníčko a po celodenním lyžování a sluncem zalitém odpoledni pleť zklidněte.

A samozřejmě nezapomeňte na zubní pastu. Pro dokonalou péči o zuby a dutinu ústní vám tento týden na prodejně ke každé pastě Argital přibalíme i malé balení ústní vody. Jako stvořené na cestování. Přírodní složení pasty Argital je jemné a nedráždí ani citlivý chrup, ale dokáže je velmi efektivně vyčistit. Osvěžuje dech, a tak se nemusíte bát se při večerní zábavě přiblížit k tomu fešákovi, co jste potkala na svahu.