Připravit, pozor... jedeme na hory

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Na svah s ochranou

Na svah s ochranouzdroj: shutterstock.com

Na horách ale kromě takové té základní péče potřebujeme i pořádnou ochranu. Ať už proti slunci, které na svahu celý den svítí o sto šest. Nebo proti mrazu a chladu, až sluníčko zaleze a začne mrznout. A taky proti větru, až po té sjezdovce posvištíte z kopce dolů s větrem v zádech. Určitě tak s sebou potřebujete pořádný opalovací krém, výživný krém proti chladu a taky dostatečně regenerační péči o rty.

Pro jemné rty s sebou přibalte obnovující balzám na rty od Dizao. Je hutný, matlavý, máslový a čistě přírodní. Rty ochrání, dodá jim výživu a podpoří jejich regeneraci. A funguje i proti mrazu. Navíc je vysoce účinný jako blesková regenerační péče. Ozdravuje popraskané rty, oživuje dehydratované a suché rty. Je to takový malý zázrak, který potřebujete vždy a všude a hlavně na horách.

Ochranný krém proti chladu zase vyberte u Martiny Gebhardt. Složení bez vody skvěle poslouží jako ochrana proti zimnímu počasí. Zimní balzám je navíc i plný olejů a másel, včelího vosku a lanolinu, které pokožku udrží hebkou a jemnou i v té největší zimě. Zimní balzám nanášejte každý den ráno, nejlépe až jako úplně poslední krok v péči.

A nezapomeňte na opalovací krém. Pro pobyt na horách sice nepotřebujete velké množství, dbejte spíš na kvalitu a vlastnosti opalovacího krému. Vybírejte ty hutné, poslouží totiž i jako ochrana proti mrazu. A vybírejte ty s vyšším ochranným faktorem, protože horské sluníčko umí opalovat sakra dobře.