Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: co neděláte

Pupínkový detektiv: co neděláte zdroj: shutterstock.com

Akné stále více postihuje nejen ty z nás v pubertálním věku, ale i ty starší. Na vině můžou být hormony, stres nebo špatně vybraná pečující kosmetika. Nebo třeba způsob péče o pleť. Krom toho, že akné můžou způsobovat zvyky a věci, které děláte, tak stejně může být na vinně i něco, co neděláte. Možná totiž vynecháváte něco ve své rutině péče o pleť a díky tomu se vám dělají pupínky nebo ucpávají póry. A tak si sáhněte do svědomí. Opravdu je vaše péče o pleť dokonalá?

Přejít na sekci článku:

Nedostatečně si čistíte pleť

Nedostatečně si čistíte pleť zdroj: shutterstock.com

V angličtině to má vlastní název. Double-cleansing method. Což znamená, že bez závislosti na tom, čím a jak si čistíte pleť, byste si ji měly každý večer čistit dvakrát. U nás hezky česky se tomu říká, že nejdříve odlíčit a poté vyčistit.

V čem tato metoda spočívá? Hlavní myšlenkou je to, že nejdřív je nutno odlíčit veškerý make-up a teprve poté je možné pleť vyčistit. První mytí, tedy odlíčení, stáhne z pleti líčení, včetně očního make-upu, zatímco druhé mytí čistí póry a připravuje pokožku na další péči. Dvojí čistění pleti byste měly praktikovat každý den večer, pokud jste přes den nosily make-up nebo opalovací krém nebo když jste se venku pohybovaly ve velké špíně a smogu.

Dvojí čištění pleti si upravte podle svého typu pleti, pokud máte mastnou a problematickou, volte kombinaci produktů, které nezanechávají na pleti povlak, který by mohl ucpávat póry. Odlíčit pleť můžete třeba olejem nebo odličovacím balzámem, jako druhé mytí si však raději vyberte pěnu nebo mýdlo.

BIOOOtip: Skvěle funguje kombinace hydrofilního oleje Saloos a mléčného mýdla od Faran. Olej odstraní i voděodolný make-up jedním tahem, zatímco mýdlo s velbloudím mlékem od Faran jemně vyčistí pleť a zbaví ji zbytků odličovacího oleje. To vše ovšem bez zbytečného vysušování. Mýdlo nezanechává pokožku zatíženou nebo přehnaně mastnou, jen jemnou, hebkou a čistou.