Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno Jestli máte bahno ve všech různých podobách, vyzkoušejte to od Karlovarských bahenních lázní, můžete jej použít jako pleťovou masku i zábal na celé tělo.
Mája Ráblová
4,2 5
6

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Baví mě zkoušet nové produkty a baví mě podporovat české firmy víc, než kterékoliv jiné. A tak mi padla do oka novinka - firma s názvem Karlovarské Bahenní Lázně. Po karlovarské kosmetice vždy byla v Praze poptávka a to primárně ze strany cizinců. Tak a teď konečně můžeme vyzkoušet, jestli jim to hledání Karlových Varů v Praze za to stálo :)!

Lázeňská bahna jsou proslulý léčebný prostředek při nejrůznějších nemocech. Vše díky obsahu minerálů z vyvěrajících pramenů, které se ovšem liší zdroj od zdroje.

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno

Karlovarské bahno se skvěle hodí do uvolňujících koupelí, koupelí unavených nebo bolavých končetin a pomáhá při problémech s nehty. S bahnem lze zkusit oblíbené bahenní zábaly, nahřívací obklady nebo dokonce masáže. Kombinace minerálů a přidaného koloidního stříbra regeneruje nejen pokožku, ale pomáhá i namoženým svalům, kloubům i při bolesti zad a páteře. Bahno má skvělé antibakteriální účinky, hojí drobné ranky a snižuje viditelnost starších jizviček.

V karlovarském vřídelním bahně je navíc přidáno smrkové jehličí (pokud chcete jen čisté bahno, sáhněte po karlovarskému bahnu). Nebojte, jehličí není tvrdé a pichlavé tak jak ho znáte, ale díky přítomnosti vlhkého bahna je měkké a pouze propůjčuje jemnou vůni a zvyšuje antimikrobiální, mikrocirkulační a hojivé účinky všech dalších složek.

Množství v mističce na fotce bohatě vystačí na celý obličej i krk. Celé balení odhaduji při silnější vrstvě na 6 až 8 těchto aplikací. Cena na jednu aplikaci je tak velice přívětivá. Množství v mističce na fotce bohatě vystačí na celý obličej i krk. Celé balení odhaduji při silnější vrstvě na 6 až 8 těchto aplikací. Cena na jednu aplikaci je tak velice přívětivá.

Složení vřídelního bahna je opravdu čisté - kaolín, sůl, smrkové jehličí a koloidní stříbro. Já jsem ho vyzkoušela jako bahenní masku na obličej. Při první aplikaci jsem si připadala jako kdybych usnula nad talířem koprové omáčky, protože zelené jehličí ve světlém bahně se tomu vzhledově až nebezpečně blíží :). Účinky koprovky na pleť jsem nezkoušela, dokonce ani při vnitřním užití, protože jsem jí nikdy nepřišla na chuť… na rozdíl od vřídelního bahna.

Aplikace je příjemná. Doporučuji trošku silnější vrstvu bahna, aby maska nezačala ihned zasychat a vydržela na pleti nějakou dobu vlhká - čím déle zůstane vlhká, tím déle účinkuje. Proto se nebojte masku zvlhčovat rozprašovačem s vodou nebo květovým hydrolátem, případně překrýt masku kousky průhledné potravinové fólie. Poprvé mě maska poměrně dost pálila, to ta sůl. Ale rozhodla jsem se vytrvat, protože bahno je oblíbené i mezi ekzematiky a lupénkáři, tak to by bylo, aby na něm něco nebylo :)! Po přibližně patnácti minutách při silnější vrstvě bez překrytí a zvlhčování začala pokožka poměrně nepříjemně pnout. Vydržela jsem to ještě asi dalších deset minut a nakonec šla umýt. V místech, kde bahno bylo stále vlhké, to šlo jednoduše. Ovšem v místech, kde už maska zbělala vyschnutím, se jí dolů moc nechtělo. Namočená mořská houba nebo ručník je druhá nejlepší možnost. Ta první je dát si sprchu.

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno

Výsledek byl ale překvapivě působivý! Kůže je krásně prokrvená, napnutá a póry čisté a téměř neviditelné. Pokožka působí uvolněně a tak nějak živým a zdravým dojmem. Upřímně jsem z účinků hodně nadšená a už hned po umytí jsem se nemohla dočkat, až si udělám masku zase příště.

Dlouhodobé použití by mělo pomoci s regenerací pokožky, pročistit kůži a uvolnit póry do hloubky a snížit důsledky akné i jeho nový vznik. Karlovarské bahno je ideální i pro pleť s rozšířenými póry. Pro pokožku se skvrnkami po akné a dokonce by po něm měli sáhnout ti, kdo trpí na pigmentové skvrny nebo zarudlá místa. Výrobce dodává, že pro největší účinnost doporučuje bahno ohřát přibližně na tělesnou teplotu, nejlépe ve vodní lázni. Asi i lázeňské bahno si zaslouží dát si lázeň :).

Po smytí bahna je nejlepší do ještě vlhké pokožky vmasírovat pár kapek kvalitního oleje, který uzamkne vlhkost v pleti a podpoří regenerační účinky. Po čisticích maskách je můj nejoblíbenější meruňkový, který je bohatý na spoustu vitaminů, neucpává póry, je vhodný pro každý typ pleti a skvěle se vstřebává bez pocitu mastnoty.

Recenze: Karlovarské (vřídelní) bahno

Osobní tip: Do bahna lze přidávat i další složky, které posílí účinky bahna. Pro silnější čisticí a antibakteriální účinky stačí do směsi přidat 1–2 kapky tea tree oleje, pro podpoření detoxikace pokožky prášek matcha tea a pro zklidnění suché pleti pár kapek levandulového oleje.