Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Kokosový olej biokokosák Purity Vision

Recenze: Kokosový olej biokokosák Purity Vision Nedávno jsem přemýšlela nad tím, jakou věc jsem si pořídila jako první, když jsem začínala s přírodní kosmetikou, a uvědomila jsem si, že to byl kokosový olej. Přírodní kosmetiku si kupuji už několik let a vystřídala jsem opravdu velké množství produktů, ale kokosový olej od Purity Vision je stálicí v mé výbavě. A rozhodně nejsem jediná, kdo ho má v oblibě, protože kokosový olej si po prvním vyzkoušení zamiluje snad každý. Čím to vlastně je, že na něj všichni pějí takové ódy a nedají na něj dopustit?
Sára Goldbergerová
4,1 5
8

Kokosový olej biokokosák Purity Vision zdroj: BIOOO.CZ

Nedávno jsem přemýšlela nad tím, jakou věc jsem si pořídila jako první, když jsem začínala s přírodní kosmetikou, a uvědomila jsem si, že to byl kokosový olej. Přírodní kosmetiku si kupuji už několik let a vystřídala jsem opravdu velké množství produktů, ale kokosový olej od Purity Vision je stálicí v mé výbavě. A rozhodně nejsem jediná, kdo ho má v oblibě, protože kokosový olej si po prvním vyzkoušení zamiluje snad každý. Čím to vlastně je, že na něj všichni pějí takové ódy a nedají na něj dopustit?

Kokosový olej se hojně využívá v potravinářství, protože jeho získání není tak obtížné a nákladné. A pro své výživné a pečující účinky se dostal i do světa kosmetiky. Lidé, kteří se v přírodní kosmetice trochu vyznají, dobře vědí, že se z kokosového oleje vyrábí šetrné mycí tenzidy, které se přidávají do šamponů, sprchových gelů, ale i do prostředků na mytí nádobí. Lze ho využít i v kuchyni, jelikož snáší hodně vysoké teploty, a tak se na něm může třeba i smažit, nebo se dá použít při pečení něčeho sladkého. Výhodou kokosového oleje je také fakt, že velmi pomalu žlukne, takže při pokojové teplotě vydrží klidně až dva roky. Navíc je z výživového hlediska opravdu přínosný a zdraví prospěšný.

Kokosový olej Purity Vision má při teplotě do 24 stupňů Celsia příjemnou máslovou konzistenci.

Kokosový olej Purity Vision má velký podíl nasycených mastných kyselin a kromě toho obsahuje i kyselinu laurovou, kaprylovou a kapronovou. Ty mají silné antimykotické a antibakteriální účinky, takže se dá olej použít i na léčbu nepříjemných mykóz a plísní. Proti plísním a kvasinkám nejsilněji působí kyselina kaprylová, která rozkládá jejich strukturu. Kokosový olej Purity Vision má také výrazné protizánětlivé účinky, což se dá využít jak při vnějším, tak při vnitřním užívání. Pozitivně působí i proti ekzémům, lupence či dermatitidě. Skvěle se hodí na důkladný vlasový zábal nebo na masáž vlasové pokožky. Vlasy posiluje, uhlazuje a pomáhá proti lupům. Na obličej není úplně vhodný, protože je komedogenní a ucpává póry. Ideální je spíše na tělo, protože krásně zjemňuje pokožku a rychle se vstřebává.

Já kokosový olej Purity Vision používám hlavně místo krému na tělo. Teď na podzim, kdy máme doma trochu chladněji, má úplně ideální konzistenci, která trochu připomíná máslo. V létě, kdy je tepleji, je úplně tekutý a čirý. Vždy si ho trochu naberu a po chvíli mi začne tát v ruce. Olej sice působí docela hutně, ale velice rychle se vstřebává a kůži zanechává příjemně hebkou po dlouhou dobu. Velice dobře se mi osvědčil po holení – tolik mi po něm nezarůstají chloupky. Používám ho také jako výživný masážní olej, jen do něj nepřidávám žádný esenciální olej na ovonění, protože už tak má poměrně výrazné kokosové aroma.

Kokosový olej Purity Vision při kontaktu s kůží velice rychle taje.

Kokosový olej Purity Vision používám také na vlasy a na vlasovou pokožku. Nejlepší je, když si vlasy namočíte a pak vetřete velké množství oleje do celé délky. Můžete také důkladně promasírovat pokožku hlavy, jen pak musíte olej pořádně vymýt šamponem, aby vlasy nezůstaly mastné. Vlasy zabalte do ručníku a kokosák nechte alespoň hodinu působit. Po kokosové kůře jsou vlasy viditelně lesklejší a uhlazenější a po delším používání i mnohem pevnější a celkově zdravější.

Není asi příliš překvapivé, že se dá kokosový olej použít na vlasy a na tělo. Pokud si chcete ale trochu zaexperimentovat, můžete si s ním vyčistit zuby. Bude vám stačit lžička oleje a zubní kartáček. Nejen, že zatočí s bakteriemi, ale má i mírně bělící účinky.

Myslím, že odpověď na mou otázku, proč si kokosový olej každý oblíbí, je celkem snadná. Je jen málo produktů, které můžete použít jak v kuchyni, tak v koupelně či v domácí lékárničce, a kokosový olej Purity Vision mezi to málo rozhodně patří. Jsem moc ráda, že mi tohle kokosové pohlazení už tak dlouhou dobu zpříjemňuje život. Čestné místo v mé koupelně si opravdu zaslouží.