Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique Farmer`s Cream

Recenze: Sportique Farmer`s Cream Hojivý balzám Farmer’s Cream Sportique se postará u suché ruce s mozoly a díky obsahu léčivých éterických olejů zaceluje drobné ranky a prasklinky.
Tým Sportique
5,0 5
1

Recenze: Sportique Farmer`s Cream zdroj: sportique.cz

Na svou práci jsem náležitě hrdá. Vždycky jsem chtěla pracovat někde v přírodě na čerstvém vzduchu. Jenže práce v zahrádkářství je pořádná dřina a hlavně pokožka na rukou dostává pořádně zabrat. To musí být jasné asi každému, kdo někdy pečoval o záhon nebo pracuje třeba v zemědělství.

Poslední dobou se mi ale zhoršily kožní potíže a z běžných poranění se staly opravdu nepříjemné a krvácející rány. Pokožku jsem měla jako smirkový papír a třeba běžné mytí nádobí se změnilo v bolestivé utrpení. Bylo mi jasné, že potřebuji sedřeným rukám za každou cenu ulevit. Na doporučení kamarádky jsem vyzkoušela balzám Farmer’s Hand Saver od firmy Sportique, kterou jsem znala už dříve. Vím, že si zakládá na velmi šetrném přístupu a své produkty vyrábí z přírodních zdrojů.

Jak už napovídá jeho název, který v překladu znamená něco jako Farmářův ochránce rukou, je tenhle balzám opravdovým pomocníkem v nouzi. Výrobci při jeho vývoji vycházeli z tradiční receptury amerických indiánů, kteří přírodu znali dokonale. A musím uznat, že věděli, co dělají. Zdravému a mladistvému vzhledu pokožky napomáhá březový esenciální olej. Ti, kteří naopak trpí revmatickými potížemi, ocení především esenciální rozmarýnový olej pro zmírnění bolesti.

Prvotní pocity po aplikaci jsou příjemně uklidňující. Konzistence balzámu je opravdu hutná a máslovitá, ale zároveň velmi dobře roztíratelná. Okamžitě ze mě opadá pocit diskomfortu, podrážděná kůže se zklidňuje, zároveň cítím, že se kožním buňkám dostává příjemného nabuzení. Je poznat, že se v balzámu kombinují uklidňující účinky bambuckého másla, mandlového oleje a olivového oleje. Za bylinnou vůni Farmer´s Hand Saver je zodpovědný rozmarýnový esenciální olej. Po několikadenním užívání se projevují zacelující a regenerační účinky balzámu. Co bylo v první fázi nouzovou operací, přerůstá v luxusní hýčkání. Krvácející rány se začínají krásně hojit.

Recenze: Sportique Farmer`s Cream

Balzám jsem použila i na otlučené lokty a poškrábaná předloktí. Celkově jsem se cítila lépe při práci i při drobných úkonech v domácnosti. Včelí vosk společně s dalšími oleji napomáhá vytvořit na kůži jemný ochranný film, který nejenže zmírňuje již existující ranky a mozoly, ale také zmenšuje potenciál vzniku nových poranění. Balzám také využívá antiseptických a antimikrobiálních vlastností březového a rozmarýnového esenciálního oleje, které napomáhají hojit i drobné záněty. V kombinaci těchto veskrze pozitivních vlivů pokožka na mých rukou už nepřipomíná něco, čím by se dala drhnout ztvrdlá kůže na nohou.

A když už jsme u nohou, pobíhání v gumácích a pevných pracovních botách si vybere svou daň i na vašich dolních končetinách. Manžel, který je vyhlášený svým kutilským uměním, mě ponoukal zkusit krém i na nohy, když už je to ‘heavy duty hand& foot balm’.

Od té doby balzámem pečujeme také o svá namáhaná chodidla – a na ty balzám zabírá stejně dobře jako na ruce. Takovou multifunkčnost umím ocenit. Je pravda, že po náročných pracích se sádrokartony vypadaly i manželovy ruce jako by se pokoušel vyškrábat na holou skálu bez rukavic. Chvíli mi trvalo, než jsem ho přemluvila - inu přeci jen jsem po něm chtěla, aby si dával na své upracované chlapské ruce plné mozolů balzám - věc pro ženskou. Jenže dnes už se o Hand Saver poctivě dělíme. I kdyby manžel neslyšel na jeho příjemnou vůni a uklidňující účinky, jako výsostně racionální jedinec nemůže nic namítat proti jeho antioxidačním účinkům, jež zaručují přírodní vitaminy E a C. Balzám obsahuje též zmíněný břízový esenciální olej, bohatý na kyselinu salicylovou, jež má silné protizánětlivé účinky.

Sportique balzám pro silně namáhané ruce po dlouhodobém užívání vřele doporučuji. Dozajista jej ocení každý, kdo namáhá ruce při náročné manuální práci nebo sportu, ať již profesionálně, nebo jako hobby. Mně samotné vytrhl pomyslný trn z paty a brzy se postaral o ruce, které jsou nejen mojí vizitkou, ale i pracovním nástrojem.

Hana Špačková