Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique krémy na ruce

Recenze: Sportique krémy na ruce zdroj: sportique.cz

Záděry a lámavé nehty jsou evergreenem mých rukou. Obzvlášť, když nastupuje zimní období – to se totiž kromě obličeje vždy nejvíce podepisuje právě na rukou (možná je za tím kromě teplotních přechodů i jiná skladba vitaminů). A právě jednoho zimního dne jsem si uvědomila, že ruce při komunikaci s okolím podvědomě schovávám, protože je mám domlácené jako bych s nimi po večerech pracovala v kamenolomu. A řekla jsem si, že takhle to prostě nejde.

Při nejbližším sletu s kamarádkami jsme daly hlavy dohromady, vyměnily si tipy a padlo jméno Sportique. Pro mě dosud neznámá značka - lákalo mě to spíš ze zajímavosti. Sportique totiž dělá přírodní a eko věci, ale přitom to nejsou žádné mastičky od babky kořenářky, protože si firma drží velmi profesionální punc. Je fakt, že obal od krému na ruce se mi hnedle zalíbil. Kovová krabička s pěknou grafikou vypadá bytelně, kvalitně a starosvětsky – příjemná změna proti klasickým křiklavým plasťákům. Ale jenom na vzhled by mě žádný produkt neulovil.

Recenze: Sportique krémy na ruce

Nejsem ten typ, který by měl čas nebo myšlenky na to pořádat pro svoje ruce pravidelné lázně v éterických olejích, dělat jim zábaly a kdovíjak je rozmazlovat. Jedno mám ale už dlouho vyzkoušené: vyhýbám se pokud možno syntetickým tekutým mýdlům, protože ty dávají kůži na rukou opravdu zabrat. Touha najít ve Sportique hand cream ochranný regenerační krém na ruce do každého počasí mě vedla k podrobnějšímu zkoumání složení. Pátrala jsem po tom, proč krém obsahuje právě 25 % bambuckého másla a zjistila jsem, že je to optimální poměr vzhledem k funkci – ani zbytečně moc, ale ani málo. Jsem ráda, že výrobce, kterému svoje ruce svěřuji, ví, co dělá. Bambucké máslo spolu s dalšími obsaženými oleji (bohatými na ty správné, nenasycené mastné kyseliny) dodává kůži na rukách to, co potřebuje, aby zůstala hydratovaná a vyživená. Navíc je potom krásně, znatelně jemná. Krém na ruce Sportique má kromě protizánětlivých účinků a přirozeného faktoru proti UV záření navíc i takzvanou ochrannou vrstvu. Výtažky z bylin s antimikrobiálními účinky (rozmarýn, neem, arnika, kopřiva) zamezují ulpívání bakterií a tím snižují riziko infekce, která nejčastěji hrozí právě přenosem z rukou.

Recenze: Sportique krémy na ruce

Krém je hutný a stačí ho málo, krásně se roztírá a hlavně se výborně vstřebává. Fakt, že jej pokožka absorbuje tak snadno a po mastnotě není ani vidu ani slechu kvitujeme s kamarádkami nejvíce. Dokonce tak, že jej holky začaly používat i na obličej. To už chce tedy pořádnou dávku důvěry, mazat si citlivou pokožku obličeje krémem, který na to není určený (říkejte si o mě, že jsem paličatá, ale jednou je to hand cream, tak to budu používat na ruce!) Je pravda, že krém neobsahuje žádné látky, kvůli kterým bych se měla takhle rozpakovat, ale stejně... Inu, asi pro mě Sportique budou muset přebalit totožný krém s jiným názvem. Z popisu ingrediencí jsem si všimla, že obsahuje i vitamin C – a nedávné studie dokazují, že vitamin C pleti prospívá nejen konzumovaný, ale i mazaný. No výborně, jdete s dobou, další plus. Pak je asi skutečně nasnadě, že moje ruce zaznamenaly velkou změnu k lepšímu – a to nejen vzhledově, ale i pocitově.

S kamarádkami jsme si každá pořídila jinou vůni, podle osobních preferencí, teď skoro vypadáme jako nějaká sekta. Já mám svou oblíbenou levanduli, moc pěkně voní i jasmín, med či zelený krém, jehož složení vůní si nepamatuji. Vůně jsou velmi jemné a příjemné – když jsem si jednou posteskla, že by mohly být i intenzivnější, byla jsem uzemněna: „od toho máš parfém“. A je to pravda. Z někoho, kdo doposud řešil problémy s kůží na rukou jen nárazově a to ještě indulonou jsem se stala někým, kdo už na svoje hedvábně namazané, hydratované a hlavně nepoškozené ruce jako ze škatulky nedá dopustit. Firma Sportique má kdesi napsáno, že krásné ruce jsou vizitkou ženy. Já s tím plně souhlasím.

Hana Špačková