Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S konopím proti suché pleti i proti akné!

S konopím proti suché pleti i proti akné! Konopí nemá sice dobrou pověst, ale v kosmetice je prostě skvělé!
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Posvačte konopná semínka!

Konopná semínka zdroj: shutterstock.com

Konopný olej působí pozitivně na naši pokožku nejen při kosmetickém použití. I jeho konzumace a použití ve studené kuchyni přináší mnohá pozitiva. Za studena lisovaný konopný olej je vhodný především pro použití ve studené kuchyni a pro dochucení salátů nebo hotového jídla. Má velmi unikátní výživové vlastnosti, které prospívají kráse pleti, posilují ji zevnitř a předchází předčasnému stárnutí.

Stejně tak i konzumace konopných semínek je velmi vhodná pro celkové zdraví. Semínka z konopí podporují trávení, zabraňují plynatosti a navíc díky vysokému obsahu mastných kyselin posilují pokožku zevnitř a blahodárně působí na její zdraví. Konopná semínka i konopný olej využijete především ve studené kuchyni, k dochucení salátů nebo pomazánek. Zkuste si konopnými semínky posypat chleba nebo je přidejte do svého ranního müsli. Skvěle chutnají i s těstovinami a například pestem. Konopná semínka navíc můžete nechat i naklíčit a připravit z nich třeba skvělou a zdravou pomazánku.

Jak na sladkou pomazánku z konopných semínek?

Hrst neloupaných semínek nechte naklíčit, bude to trvat zhruba 2 – 4 dny. Poté je rozmixujte, přidejte lžičku medu, podle chuti sušené švestky, hrozinky a mletou skořici nebo třtinový cukr. Pro zjemnění můžete přidat lžičku másla nebo tvarohu. Pro zvýraznění chuti konopného semínka zase přidejte pár lžiček konopného oleje. Pomazánku využijete na sladké pečivo nebo při přípravě toustů, záleží jen na vás. Dobrou chuť!