Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť Pleťové tonikum je důležitým krokem v péči o všechny typy pleti, které chrání před negativním vlivem nečistot z vnějšího okolí.
Martina Koubová
4,2 5
6

Tonikum zdroj: shutterstock.com

Každá z nás ráno či večer aplikuje na pleť nějakou tu "vodičku", jedno, jestli se jedná o micelární vodu, tonikum či pleťovou vodu. Většina žen ale tomuto kroku nepřikládá nějakou zvláštní důležitost a přitom tonizace je velice důležitým prvkem v péči o pokožku obličeje. Jedno, jestli je vaše pleť mastná či zralá, pokožku tonizujte! Proč? Použití tonika podle typu pleti alespoň jedenkrát denně zjemňuje reliéf pleti, stahuje pleťové póry a čistí je, stabilizuje funkci mazových žláz, sjednocuje barevný tón pleti,... a v neposlední řadě také připravuje pokožku na následnou péči, tedy aplikaci pečujícího hydratačního krému.

Nespornou výhodou tonizace je také ochrana pleti před nečistotami z vnějšího prostředí. Tonikum aplikované na pokožku uzamkne v pleti tolik potřebnou hydrataci, zároveň lehce stáhne póry a ty jsou pak méně prostupné vůči prachu, smogu, make-upu a dalším látkám, které mohou pleť znečišťovat. Pokožka je tak méně náchylná ke vzniku drobných zánětů, pupínků, akné či podráždění, což ocení obzvláště majitelky mastné problematické pleti často trpící na výskyt nedokonalostí a začervenání.

Přejít na sekci článku:

Mastná pleť

Pro mastnou pleť je tonizace velice důležitým krokem, který by se v žádném případě neměl opomíjet. Vhodně zvolené pleťové tonikum pokožku lehce stahuje, zjemňuje viditelnost pleťových pórů a zároveň pleť čistí, dezinfikuje a eliminuje vznik akné, pupínků i jiných nedokonalostí. Tonikum nejen že o pokožku pečuje a zjemňuje její reliéfi, ale také odstraní zbytky make-upu a nečistot, které nedokázal rozpustit čistící gel či pěna.

Pro mastnou problematickou pokožku je nejvhodnější tonikum s podílem alkoholu a obsahem antibakteriálních léčivých výtažků jako je tea tree, rozmarýn, šalvěj, zelený čaj či levandule. Rostlinné výtažky pokožku zklidní, zjemní a zároveň stabilizují činnost mazových žláz a eliminují tak výskyt nedokonalostí. Již vyrašené pupínky dokáže tonikum vysušit, zmírnit začervenání a urychlit regeneraci pokožky.