Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 kroků k hezčím vlasům

7 kroků k hezčím vlasům Jak získat krásné vlasy?
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Bez sulfátů a s olejem

Bez sulfátů a s olejem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

(4) Zapomeňte na sulfáty

Sulfáty tedy pěnidla jsou fajn. Úplně bych je třeba nezatracovala, pokud používáte hodně stylingových přípravků, jako jsou laky na vlasy, různé gely nebo tvarující pasty. Nebo pokud se pohybujete opravdu ve špinavém prostředí. Sulfáty dokáží odstranit z vlasů i ty nejodolnější nečistoty a všechny přípravky, které tam zůstaly po poslední náročné účesové kreaci. Pokud ale máte mastné vlasy, nebo naopak příliš suché vlasy, dělají se vám lupy a nebo vám vlasy padají, tak je možné, že zrovna za tohle můžou sulfáty. Je tak na čase sáhnout po něčem jemnějším.

Co vybrat? Opravdu citlivá pokožka hlavy by měla vyloučit z vlasové péče nejen ty obyčejné sulfáty, jako je SLS nebo SLES, ale i přírodní alternativy. Raději zkuste cukerné tenzidy a nebo některý z přírodních prášků, skvěle funguje marocký jíl, lávová zem nebo shikakai prášek od Ayuuri Naturals.

(5) Zkuste olej ve spreji

Kokosový olej jako masku na vlasy známe všichni. Nanést na suché vlasy, umýt šamponem a vlasy budou hebké a jemné. Oleje jsou pro vlasy skvělé. Uhlazují, zjemňují, dodávají lesk a usnadňují rozčesávání, ale občas může být ten olej trošku moc. Třeba zrovna po kokosovém oleji se mastné vlasy často ještě více mastí a není jednoduché olej z vlasů smýt. V takovém případě je vhodné sáhnout po lehčích olejích, nejlépe ve spreji, těch stačí aplikovat do suchých vlasů opravdu jen malinko.

Olej ve spreji? Kde to najdu? Lavera nedávno představila novinku vlasového oleje ve spreji, který obsahuje mandlový nebo makadamiový olej. Díky spreji se lehce aplikuje, do vlasů ho stačí jenom maličko. Dodává lesk, jemnost a usnadňuje rozčesávání.

(6) Použijte kondicionér na sucho

Jedním z nejlepších stylingových přípravků je obyčejný vlasový krém. Takový krém by měl obsahovat třeba bambucké máslo a směs olejů. Je hutný, výživný, vlasy uhladí, zjemní konečky, dodá lesky, pomáhá udržet účes v požadovaném tvaru. Funguje jako styling, ale zároveň pečuje. Že doma krém na vlasy nemáte? A nechce se vám vyrábět svépomocí? Tak zkuste obyčejný přírodní kondicionér s oleji a másly, který už doma máte. Jen malé množství aplikujte na konečky a upravte účes jako obvykle.

Jak to vlastně funguje? Malé množství kondicionéru vlasy nezmastí, ale zároveň je trošku zatíží. Aplikujte ho opravdu jenom na konečky, předejdete tak třeba krepatění nebo elektrizování vlasů a účes bude mnohem lépe držet tvar.

(7) Provoňte je

Vůně je také důležitá. Přivonět si k vlasům právě umytým šamponem je krásné. Zaznamenat vůni šamponu a kondicionéru i druhý den ráno je ještě krásnější. A cítit vůni svého oblíbeného parfému při každém pohození hlavou je prostě nej. Vůně navíc patří k jedněm z nejvnímavějších smyslů a každý vjem spojuje se vzpomínkami. Vyberte si ten správný parfém do vlasů a budete mít léto už v květnu.

Jaký vybrat? Do vlasů můžete použít vlastně jakýkoliv parfém. Tu pravou tropickou vůni pak dosáhnete s olejem od Pure Fiji. Použijte ho na konečky a nechte se polapit tou vůní, která vám ve vlasech vydrží.