Barvy na vlasy: zn. přírodní

3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Když chcete být blond

Když chcete být blondzdroj: shutterstock.com

Tak bohužel máte u přírodních barev smůlu. Pokud máte tmavší vlasy a k vysněné blond se potřebujete odbarvit, tak přírodní kosmetika nedokáže ani v dnešní moderní době a se vším technologickým pokrokem nabídnout alternativu a bohužel budete muset sáhnout po chemii. Pokud ale máte přirozenou barvu blond nebo opravdu světlou hnědou, tak existují způsoby, jak i s přírodním složením svou přirozenou barvu rozzářit sluncem.

Jedním z nich je senna (Cassia Obovata). Tato rostlina bývá často označována jako bezbarvá henna nebo regenerační henna. Senna regeneruje a stejně jako henna obaluje vlasy, ale zároveň nemění jejich odstín. Tedy na první pohled. Pokud máte opravdu světlé vlasy, tak barevný účinek senny poznáte podle blond odlesků, občas může senna dodávat až popelavý nádech, jindy zase může působit teple medově. Výsledný barevný odlesk bude záležet opět na vaší přirozené barvě vlasů. Přirozeně zesvětlit a rozzářit blond vlasy dokáže i heřmánkový odvar.

Sennu nebo i heřmánek můžete samozřejmě smíchat i s hennou. V závislosti na poměru obou prášků získáte výslednou barvu, která bude umírněnější a studenější než samotná henna. Senna dokáže dodat červené henně zlatavě medové odlesky a utlumit zářivou červenou v základním odstínu vlasů.