Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Barvy na vlasy: zn. přírodní

3.8 5
4

Přejít na sekci článku:

Když chcete černočernou a studenou hnědou

Když chcete černočernou a studenou hnědou zdroj: shutterstock.com

Tak odpovědí je indigo. Indigo patří stejně jako henna k tradičním barvicím práškům z Indie. Samotné indigo vyčaruje ve vlasech černou s modrými odlesky, výsledná barva ale hodně záleží na původním odstínu vlasů. Indigo není příliš vhodné pro blond a světle hnědé vlasy. Světlejší odstíny vlasů by měly používat jen mix henny a indiga. Velkou výhodou indiga je to, že barví opravdu studeným odstínem. Pokud vašemu barevnému typu nesedí červené odlesky, tak indigo je vaší odpovědí.

Indigo se na rozdíl od henny z vlasů velmi dobře smývá. Což je zároveň jeho velkou nevýhodou. Indigo totiž k vlasu tak nepřilne jako henna a s každým dalším mytím hlavy se barvy zbavujete. Stačí se podívat ve sprše na odtékající vodu, při barvení indigem bude velmi často modrá. Indigo navíc nemá takovou regenerační sílu jako čistá henna, která obaluje vlasy a zlepšuje jejich kvalitu s každým barvením.

Často se proto používají k barvení vlasů různé směsi indiga a henny. Indigo tak získává lepší trvanlivost a méně se z vlasů vymývá. Henna zase ztrácí díky indigu své nejžhavější ohnivě červené odlesky, je umírněnější a jemnější. Mixem henny a indiga můžete dosáhnout velmi pěkné střední studené hnědé, která sice na sluníčku nejspíš půjde do červena, ale i tak je mnohem vhodnější pro studené barevné typy než samotná henna.