Barvy na vlasy: zn. přírodní

3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Když chcete ztmavit a ohnivé odlesky

Když chcete ztmavit a ohnivé odleskyzdroj: shutterstock.com

Je to jednoduché jako facka. Vyzkoušejte prostě hennu. Henna je tradiční bylinkou používanou pro barvení vlasů v Indii. Pravá henna má zářivě červený odstín. Výsledná barva na vlasech záleží na odstínu vlasů. Na světlých vlasech bude barva zářivá červená a oranžově nebo jahodově blond. Na světleji hnědých vlasech získáte tmavší oříškovou, kaštanovou nebo mahagonovou. Tmavě hnědé a černé vlasy získají pouze ohnivě červené odlesky.

Pokud vám teplé odstíny nevadí, tak henna vašim vlasům jenom prospěje. Zakryje šedivé vlasy, posílí a zregeneruje vlasy a navíc je přirozeně natónuje. Velkou výhodou barvení vlasů s hennou je, že barva je velmi přirozená a postupně se částečně vymývá. Díky tomu nejsou příliš vidět odrosty, navíc je výsledný odstín plastický a působí jako melír tón v tónu. Při každém dalším barvení se barva mění, henna obaluje vlasy a zůstává na nich. S každým dalším barvením je výsledek výraznější a tmavší.

Nevýhodou henny je to, že opravdu zůstává na vlasech velmi dlouho. I když už barevný výsledek není takový, jaký si představujete, tak henna na vlasech stále je. Ohnivě červené odlesky se můžou časem vymýt do oranžově hnědé a navíc vlasy s hennou nejsou vhodné pro chemické barvení. Henny se z vlasů jen tak nezbavíte, při použití odbarvovače se vám taky může stát, že místo zářivé blond se vlasy zazelenají.