Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dopřejte svým vlasům pocit lehkosti

Dopřejte svým vlasům pocit lehkosti Uvažujete, že změníte šampon a nevíte, který si pořídit? S námi to bude hračka.
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Dopřejte svým vlasům pocit lehkosti zdroj: unsplash.com

Vlasy jsou korunou krásy. Toto známé rčení využívají snad všechny kosmetické firmy světa k tomu, aby na něm stavěly své reklamy. Krásné, zdravé a husté vlasy chce prostě každý, a je jedno, jakého jste pohlaví. Ztráta vlasů může až fyzicky bolet a způsobit nám mnoho psychických problémů. Jak se o své vlasy starat přírodně, aby byly co nejkrásnější?

Šampon jako základ vlasové péče

Šampon je něco, bez čeho si nedokážeme představit svůj život a péči o vlasy. Chceme, aby je kvalitně umyl, dodal jim objem, ale také je vyživil. Je pro nás důležitá jeho konzistence, vůně, to, jak pění. Hraje velkou roli při přírodním barvení vlasů, respektive hennařky by vám mohly vyprávět celé hodiny o tom, jak může některý z běžně používaných sulfátů zkazit barevný výsledek natolik, že se ani nestačíte divit. Šampony, ač se to nezdá, mohou ovlivnit opravdu hodně a potvrdí vám to každý, kdo se začal zajímat o jejich složení a následně vyměnil konvenci za přírodu. Proč vlastně začneme přemýšlet o změně, když nás všechny možné marketingové produkce přesvědčují o tom, že naše vlasy budou krásné a zdravé jenom s šamponem oné konkrétní, všude viditelné značky? Nejčastěji je to pro to, že najdeme dostatečné etické nebo zdravotní důvody. Ty nás svým způsobem donutí nejen přemýšlet, ale také konat. Nejčastěji přecházíme na tzv. low poo varianty klasických šamponů.

Low Poo a No Poo

Low poo šampony se vyznačují tím, že používají jemnější a zdraví neohrožující tenzidy, které pocházejí z přírodních zdrojů. Nenajdeme v nich parabeny a silikony pocházející z ropy, které mají přímý vliv na lidské zdraví, ani nebezpečné konzervanty. Nejčastěji se s nimi spojuje podráždění pokožky a dýchacích cest. Low poo šampony mají jako pěnivé složky tenzidy vyrobené derivací z rostlinných olejů nebo cukrů. Jako konzervanty v nich často fungují éterické oleje, které zároveň zajišťují parfemaci výrobku. Případně se používají zdraví neohrožující chemikálie. Low poo šampony jsou šetrnými variantami vlasové péče pro všechny, kteří chtějí chránit přírodu i své zdraví.

No poo je metoda pro všechny, kteří rádi experimentují a vynikají určitou hravostí. Je to kvalitní vlasová péče s čistě přírodními surovinami, která je založená na využití zdrojů z domácnosti nebo ájurvédské bylinné kosmetice. Ájurvéda je matka krásných vlasů. Byliny, které používá pro jejich pěstění, reprezentují asi tu nejdokonalejší vlasovou péči, kterou si dokážete představit. Vyznavači no poo potvrdí, že pokud do něho spadnete, už se ho nepustíte. A hlavně kvůli úžasným bylinným práškovým šamponům, které oceňují hlavně hennařky celého světa.

Správný hřeben

Pokud přecházíte na přírodní vlasovou kosmetiku, přijdete na to, že vyměnit šampon je asi to nejjednodušší. Nejtěžší je si vybrat ten správný hřeben. A to si opravdu neděláme legraci. Na hřebenu záleží. Proč? Hřebeny z přírodních materiálů jsou daleko šetrnější k vašim vlasům. Nepoškozují je a nezatěžují tak jako ty plastové, méně se s nimi mastí vlasy. Pokud střídáte na večer kartáč z kančích štětin a přes den si češete vlasy některým z dřevěných kartáčů, prodlužujete tak prodlevu mezi mytím někdy až o několik dní.

Šampony a vlasová péče pro každého v Biooo

Ať už hledáte low poo, no poo nebo prostě jenom něco pro výživu vlasů, nemusíte mít strach, že odejdete s prázdnou. U nás v Biooo si totiž vybere úplně každý. Chcete-li jít opravdu „na tutovku“ a netestovat šampony stylem pokus-omyl, máme pro vás pár tipů, s kterými zaručeně nesáhnete vedle. Používáme je totiž taky. Finančně nenáročná, ale účinná vlasová řada od Lavery je vhodná pro ty, kteří se zatím hledají a jsou zmatení z širokého výběru vlasové péče na trhu. Poskytuje kvalitní starostlivost za slušnou cenu, neruší netypickými vůněmi a dokáže pokrýt potřeby vlasové hygieny i výživy.

Pokud hledáte jinou alternativu, která je roky osvědčená, není větší „tutovka“ než Weleda. U ní vítězí dlouholetá tradice výroby přírodní kosmetiky, spojená s moderními inovacemi a příjemným designem. Poskytuje hebké krémové konzistence a jemné vůně. Pokud bychom měli shrnout její výhody, tak je to minimalismus, spojený s účinností a přátelskostí k celé rodině. Weleda je rozhodně jedna z nejčistších a non toxic značek, na které můžete v rámci přírodní kosmetiky natrefit.

Nejste-li na poli low poo šamponů úplní nováčci, určitě oceníte do detailu „vyťukanou“ vlasovou řadu od švýcarské Farfally. Dlouhotrvající vůně éterických olejů, které zároveň pečují o zdraví a krásu vlasu si sedne s těmi, kteří milují aromaterapii. Farfalla je totiž velmi specifická značka, která vyrábí nejen aromaterapeutickou kosmetiku, ale má také pod sebou několik velmi zajímavých projektů, pomáhajících přírodě i lidem.

Velmi specifickou řadu vlasové péče najdete u Argitalu. Argital se specializuje na kosmetiku, která není jen pěsticí, ale hlavně pomáhá při specifických kožních problémech. Protože staví své výrobky na hojivých účincích zeleného jílu, představuje výbornou volbu pro ty, kteří bojují s problematickou kůží. Navíc je držitelem mnoha certifikátů. . Efektivita použitých surovin, které jsou pečlivě vybírány tak, aby prospívaly i té nejcitlivější pokožce, se opravdu vyplatí vyzkoušet osobně. Ať už bojujete s lupy, mastnými vlasy nebo podrážděnou pokožkou hlavy, ve vlasové řadě od Argitalu se skrývá to správné řešení jakéhokoli kožního neduhu.

Související produkt
Šampon očistný proti volným radikálům 250 ml
Argital / 410 Kč
Očistný šampon dodává všem typům vlasů zdravý lesk a sílu, zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a zároveň eliminuje nadměrné maštění vlasů. 
Detail produktu