Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak oživit vlasy po létě

Jak oživit vlasy po létě Léto dokáže napáchat škody nejen na naší pokožce, ale také na vlasech. Slaná a chlorovaná voda, slunce, časté mytí - to vše vlasy vysušuje a může je i poškodit. Jak je vrátit po létě zase do kondice?
Kristýna Lexová
3,8 5
4

Jak oživit vlasy po létě zdroj: istockphoto.com

Jistě znáte typickou situaci po dovolené - přijedete domů a vaše vlasy jsou vyšisované, krepaté, suché a přímo volají po důkladné péči. Právě sluneční paprsky v kombinaci se slanou či chlorovanou vodou dokážou vysušit i vlasy, jež k tomu běžně sklony nemají, zvyšují křehkost vlasového vlákna a vaše vlasy se dokonce mohou začít třepit a lámat. Kromě zásahu kadeřnice, kdy se zbavíte roztřepených konečků je vhodné vlasům poskytnout také hloubkovou péči, která jim vrátí lesk a pružnost.

Základem je šetrný šampon, který nevysuší už tak zdevastované vlasy. Proto se vyhněte šamponům na mastné vlasy, které mohou vašim vlasům spíše ublížit než pomoci a vybírejte šampony, jež jsou šetrné nebo dokonce přímo určené na poškozené vlasy. Pokud chcete vlasům dodat péči již při mytí, můžete hledat ve složení například Aloe vera, které podporuje hydrataci vlasů i vlasové pokožky, nebo lehké oleje, zejména mandlový či hroznový.

Po létě s péčí po umytí určitě přitvrďte. Ačkoliv běžně používáte lehké kondicionéry, které vlasy nezatěžují, tak tentokrát zvolte raději intenzivnější kondicionér pro normální až suché vlasy. Kondicionér pomáhá uzavřít vlasové vlákno po umytí, čímž jej nejen okamžitě vyhladí, ale hlavně jej chrání před dalším poškozováním. Tento proces také zvyšuje lesk vlasů a v návaznosti na to také jejich pružnost a snadnou úpravu. Vysušené vlasy se velmi obtížně upravují, nedrží účes a jakýkoliv styling na nich díky ztrátě lesku a zdravého vzhledu ani nevynikne. Volte kondicionéry s obsahem rostlinných olejů, které vlasy důkladně vyživí, zatímco hydrolyzované proteiny dodávají vlasovému vláknu vše, co potřebuje. Zároveň vyhlazují jeho strukturu a pomáhají napravit napáchané škody.

Častokrát ale pouhý kondicionér nestačí. V takovém okamžiku přicházejí na řadu regenerační masky a kúry, které jsou bohaté na vysoký obsah účinných složek a postarají se o vlasy skutečně do hloubky. Masky a kúry používejte jednou až dvakrát týdně a nezapomeňte je nechat působit dostatečně dlouhou dobu, aby účinné látky mohly do vlasů proniknout. Stačí pár použití a vlasová kúra či maska pomůžou vrátit vlasy do kondice a vy rychle poznáte výsledek. Kúru v cestovním balení s sebou můžete přibalit i na dovolenou, ulevit namáhaným vlasům a předejít většímu poškození. Po umytí a následné péči můžete rovněž použít do délek a především na konečky vlasů vlasový olejíček, který předejte třepení vlasů a dodá jim lesk jako blesk.

Pokud jste se tedy vrátili z letních radovánek s vlasy, které nepoznáváte, tak rozhodně nezahálejte a vraťte jim zdravý lesk a elasticitu. Vaše vlasy vám za to jistě poděkují.