Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Vlasová kúra s avokádem Colour & Shine Lavera

Recenze: Vlasová kúra s avokádem Colour & Shine Lavera Silně regenerační avokádo spolu s dalšími oleji, které jsou obsažené ve vlasové kúře od Lavery, dopřejí namáhaným nebo barveným vlasů potřebnou péči.
Marcela Fröhlichová
4,3 5
7

Recenze: Vlasová kúra s avokádem a brusinkou Lavera zdroj: biooo.cz - Marcela Fröhlichová

Pojďme si dnes říct něco o extra péči o vlasy. Je samozřejmostí, že používáme nejrůznější šampóny a kondicionéry, to je ta základní péče, kterou nevynechá nikdo. A podle kvality a stavu našich vlasů si vybíráme další produkty. Jenže často vyloženě tápeme a nevíme, co by našim vlasům pomohlo. Vlasové kúry jsou takový ekvivalent pleťové masky. Koncentrovaná výživa. My, co jsme se vzdaly luxusní povrchové úpravy, kterou dokáží vykouzlit umělé silikony, sázíme na důkladnější péči prostřednictvím rostlinných olejů a másel.

Vlasová kúra od Lavery s avokádem a brusinkou je především určená pro namáhané a barvené vlasy. Já si třeba barvím vlasy hennou, což je jedna z nejšetrnějších forem barvení vlasů spojená s výživou, vlasy jsou po ní krásně pevné a lesklé, protože barva vlas pěkně obalí. Tohle ale málokdy umí chemické barvy, které strukturu vlasu naopak narušují, nezbývá nám než jim dodávat ještě extra výživu. Ale i vlasy šetrně barvené se holt namáhají. Především konečky dlouhých vlasů se oslabují, vnější podmínky, jako je intenzivní sluníčko a teplo, vlasy vysušují, stejně jako velká zima vlasům schovaným pod čepicí také neprospívá. Takže každý potřebuje čas od času extra péči pro vlasy.

Proč kúru od Lavera?

Kúru od Lavery jsem si vybrala proto, že mi celkově hodně vyhovují jejich vlasové produkty. Používám od Lavery jak šampon, tak i kondicionér. Poté, co jsem vyzkoušela spoustu přírodních šamponů od levných po drahé, jsem se ustálila na téhle značce, protože má vyvážený poměr ceny a výkonu. Kúru od Lavery koupíte v pytlíčku s obsahem 20 ml za pár korum v podstatě. Využila jsem toto balení na třikrát, pokud máte hustější a velmi dlouhé vlasy myslím, že vám vystačí na dvě použití a pořád jsme na prima ceně za 1 kúru, za kterou u kadeřnice zaplatíte pomalu majlant.

První dojmy z kúry

Když pytlíček s kúrou otevřete, uvítá vás intenzivní a příjemná oříškovo-květinová vůně, intenzivně voní i při působení ve vlasech, po umytí sice vyprchá, ale jako první dojem je to velice příjemné. Co si budeme vykládat, nepříjemná vůně kolikrát může velice rychle odradit od používání jakéhokoliv produktu. Konzistencí se kúra rovná velice hutnému krému.

Jak používat kúru od Lavera?

Upřímně, když jsem zjistila, že konzistence je takto hutná, docela jsem se bála, že mi zatíží vlasy, jak už to často udělaly jiné produkty od jiných značek. Mám hodně těžké vlasy a dlouho jsem hledala produkty, které mi vlasy nezatíží - po kterých vlasy nebudou těžké, splihlé a bez objemu. Kúru jsem aplikovala pouze do spodních délek, především do konečků vlasů a nechala působit někdy jen 5 minut, někdy déle podle nálady a potřeby. Popravdě i těch 5 minut často stačilo. Klíčem je aplikovat kúru opravdu rovnoměrně. Děsila jsem se, jak tenhle mastný krém smyju z vlasů, ale všechno proběhlo skvěle. Kúra se dobře vymývá a co je nejdůležitější - nezatěžuje vlasy. Formulace se opravdu povedla, protože konečky vlasů byly viditelně pevnější a obalené výživou, přesto se přirozeně vlnily a neztratily objem. Nechala jsem je uschnout přirozeně, ale ani sušení fénem by vlasům takto vyživeným neuškodilo.

A co způsobuje tento výživný efekt?

Sláva avokádu a rostlinným olejům

Já osobně miluju rostlinné oleje, jsou nenahraditelné svým výživovým obsahem a skvěle prospívají pokožce (včetné té vlasové). Tak proč nepoužít rostlinné oleje i na vlasy.

Jaké oleje obsahuje vlasová kúra? Sójový olej se v kosmetice často používá jako základ vlasových přípravků, protože působí jako kondicionér, zklidňuje, zjemňuje a pomáhá udržet přirozenou vlhkost. Jojobový olej je vlastně jojobový vosk, který skvěle vyživuje a zjemňuje a jeho největší předností je to, že složením je velmi podobný přirozenému kožnímu mazu, díky tomu se bez problémů vstřebává a nedráždí. Kúra obsahuje avokádový olej i extrakt z avokáda. Avokádový olej je přímo specialista na suchou pleť a suché vlasy, má vysoký obsah vitaminů A, B, C, E a antioxidantů, podporuje obnovu buněk a regeneraci, posiluje vlasové vlákno, dodává vlasům lesk, pomáhá také při ekzémech a lupence, a suché pokožce hlavy.

Pokud máte velmi suché vlasy, které potřebují regeneraci a výživu je ideální pravidelně používat právě tyto produkty extra péče.