Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jídelníček pro zdravé vlasy

4.7 5
19

Jídelníček pro zdravé vlasy zdroj: shutterstock.com

Vlasy a jejich kvalita jsou z velké části ovlivňovány tím, co jíme. Stejně jako kvalita pleti. A nedostatek některých látek v těle se vždy podepíše na kvalitě vlasů. Drastické diety a špatné stravování tak často vedou k padání vlasů, ke slabým a lámavým vlasům nebo k hřívě bez lesku a života. Pro krásné vlasy můžete v každé lékárně koupit tašku plnou doplňků stravy, které vám slíbí hebčí, silnější a krásnější hřívu. Co takhle ale před tím, než utratíte v lékárně tisíce, se zaměřit na jednotlivé potraviny, které vám s vlasy pomůžou?

Přejít na sekci článku:

Když vám vlasy padají

Když vám vlasy padají zdroj: shutterstock.com

Proti padání vlasů je nejznámější taková svatá trojice doplňků. Biotin, pantenol a zinek. Všechny tři látky by měly pomáhat proti padání vlasů, posilovat vlasové kořínky a podporovat růst nových vlasů. A tak je najdete v kdekterých tabletách pro krásné vlasy. Víte ale, kde tyto zázračné látky najít přirozeně v potravě?

Řecký jogurt. Málo se to ví, ale takový jogurt řeckého typu je přímo potravou pro krásné vlasy. Obsahuje totiž velké množství vitaminu B5, neboli kyseliny pantothenové. Ta pomáhá proti řídkým a jemným vlasům, podporuje růst nových vlasů i zabraňuje jejich vypadávání a lámání vlasového vlákna.

Vajíčka. Biotin, neboli vitamin H, zase najdeme ve větším množství ve vejcích, přesněji ve žloutku. Nedostatek biotinu v těle se projeví právě na kvalitě kůže i vlasů a může vést i k nadměrnému padání vlasů. Významným zdrojem biotinu jsou také kvasnice nebo ořechy.

Skořice. Tu můžeme většinou najít v šamponech a kúrách, které se používají při řídnoucích vlasech. Skořice prokrvuje a posiluje vlasové kořínky. Stejné účinky má ale i ve stravě, zlepšuje cirkulaci krve, prokrvuje celé tělo a podporuje kvalitu vlasů.

Související produkt
Tonikum vlasové bylinkové pro posílení a růst vlasů 200 ml
Naturfyt / 177 Kč
Tonikum s vyváženou směsí devíti bylin harmonizuje metabolismus pokožky a brání padání vlasů. Díky extraktu z kořenu lopuchu, pohanky a máty posiluje vlasové vlákno a regeneruje pokožku hlavy.
Detail produktu