Jídelníček pro zdravé vlasy

4,7 5
19

Přejít na sekci článku:

Když jim chybí lesk i objem

Když jim chybí lesk i objemzdroj: shutterstock.com

Je pravda, že lesk vlasům dodáte i vnější péčí. Stačí ten správný olej nebo vlasový balzám a vlasy budou hebké a jemné s dokonalým leskem. Ale nebylo by skvělé mít takové vlasy úplně bez námahy? Dodejte jim olej zevnitř. Olej totiž funguje nejen zvenku, ale především jako součást stravy. Zaměřit se ovšem musíte na ty správné oleje. Na takové, které obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin.

Ryby. Zdrojem takových olejů nejlepších pro vlasy jsou ryby. Konzumovat můžete i rybí olej v kapslích, ten má příznivé účinky jak na kvalitu pleti, tak i vlasů. A nebo přidejte do jídelníčku čerstvé ryby. Dobře to chutná a je to dobré vlastně na všechno. Skvělé účinky na vlasy má například makrela, což je hodně mastná ryba, vlasům dodává výživu a olej, vhodná je spíše pro suché vlasy. A nejtradičnější rybou je pak samozřejmě losos, který vlasům přidá nejen lesku ale i na objemu.

Lněné semínko. Pokud jste vegetariánem a nejíte ryby, tak se zaměřte na konzumaci lněných semínek a lněného oleje. Ten má velmi podobné složení jako rybí olej, obsahuje hodně nenasycených mastných kyselin, které dodají lesku a ozdraví celkově vlasy.