Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nechte vlasy růst jako houby po dešti!

Nechte vlasy růst jako houby po dešti! Chcete se dozvědět více o skvělých účincích hub v péči o vlasy? Vlasová řada GROW od Mádara využívá houbu lišku obecnou jako super ingredienci při řešení problémů s vlasy.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
6

zdroj: BiOOO.cz

Houby a jejich účinky lze využít v každém odvětví a téměř všude způsobí revoluci. Dovedou být novým zdrojem elektrické energie, být u zrodu nových obalových materiálů, umělé kůže nebo biopaliv. Existuje nespočet využití, kdy nám houby dokáží zlepšit život a usnadnit produkci téměř čehokoliv, co v našem každodenním životě používáme. Jsou nezbytné nejen pro život na planetě, ale také pro život jejích obyvatel. A také pro naše vlasy.

Vlasy na houby? Houby na vlasy!

Lidstvo využívá účinky hub už déle než 7 000 let. Jsou také dlouhodobě známé jako hrdinové v péči o vlasy. Obsahují protizánětlivé složky a spoustu antioxidantů, které podporují zdraví a pružnost vlasů. Stejně jako zbytek těla, i zdravé vlasy vyžadují živiny, které podporují sílu vlasových folikul. Nedostatek živin, jakož i vnější faktory, jako je drsné chemické ošetření, nezdravý životní styl a dlouhotrvající onemocnění mohou způsobit mnoho problémů s vlasy, ať už jde o vypadávání, poškozené prameny, řídnutí a lámání vlasů a další. Houby jsou vynikajícím zdrojem vitamínů, antioxidantů a minerálů, které jsou nezbytné pro udržení zdravých a silných vlasů a prevenci vypadávání vlasů a dalších problémů.

Liška obecná - klíč k objemu a růstu

Lidé v severských regionech vždy oceňovali lišku obecnou (chanterellus cibarius) jako vzácný dar přírody. A opravdu si zaslouží být nazývána přírodním zlatem - zejména pokud jde o péči o vlasy. Liška obecná obsahuje největší množství vitamínů B v přírodní formě, má antibakteriální, mikrobiální vlastnosti a vysoký obsah vitamínu C, D a draslíku.

Vitamíny řady B pomáhají přenášet kyslík a živiny do pokožky hlavy, což pomáhá růstu vlasů. Liška obsahuje vysoké množství vitamínů B. Vitamin B3 Niacin zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a podporuje růst vlasů. Také zvyšuje produkci keratinu. Vitamin B5, známý jako kyselina pantothenová, napravuje poškození pleti, zvyšuje pružnost vlasů, zlepšuje hydrataci a pružnost. Vitamin B7 Biotin, podporuje růst vlasů obnovením vlasových folikulů. Biotin pomáhá syntéze bílkovin keratinu a přenáší kyslík do buněk v pokožce hlavy a tím je udržuje zdravé.

Houby obsahují množství polysacharidů včetně alfa-glukanů a beta-glukanů. Beta-glukany stimulují buněčný růst a obnovu tkání a potlačují protizánětlivé procesy - tyto vlastnosti jsou nezbytné pro zdravou pokožku hlavy. Kromě toho jsou vlastnosti beta-glukanů srovnatelné s vlastnostmi silikonů.

Tyto vysoce účinné ingredience dělají z lišky obecné superhrdinu v péči o vlasy. Její neobyčejné schopnosti teď můžete dokonale ocenit v nové vlasové řadě GROW od MÁDARY.

Vlasová řada GROW od Mádara

Novinka od značky Mádara vlasová řada GROW obsahuje šampon, kondicionér a tříminutové sérum. 

Šampon pro objem a růst GROW je vhodný pro každodenní použití, dodává vlasům objem a bohatě je vyživuje a posiluje vlasovou pokožku díky účinným ingrediencím - extraktu z lišky obecné, kofeinu a zinku. Zinek pomáhá vyrovnat tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně. Obsažený kofein zároveň podporuje rychlejší růst nových vlasů.

Kondicionér GROW je vhodný pro všechny typy vlasů. Kondicionér intenzivně vyživuje a posiluje vlasy, aniž by je zatížil. Usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává je hedvábně hladké a lesklé.

Tříminutové sérum pro růst vlasů BOOST bohatě zásobí vlasovou pokožku energií a výživou díky extraktu z Lišky obecné. Posílí vlasy přímo od kořínků a ty tak porostou silnější, zdravější a budou méně padat.