Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní vlasová péče Logona

Přírodní vlasová péče Logona Kopřiva je nejlepší bylinou pro péči o vlasy.
Renata Ježková
5,0 5
3

Péče o vlasy Logona zdroj: shutterstock.com

Kopřivu máme sklony podceňovat. Snad pro její četný výskyt, snad pro její nepříjemné vlastnosti. Ale není to snad často právě tak, že věci, které vypadají nejobyčejněji, se nakonec ukážou jako jedny z nejlepších, nejsilnějších nebo nejúčinnějších? Mezi bylinkáři se ale kopřivě přezdívá královna léčivých bylin, což přece jen lépe vypovídá o tom, co pro nás kopřiva může udělat.

Přestože má kopřiva vynikající vlastnosti při vnitřním užití, skutečnou královnou je hlavně tehdy, když se jedná o korunu naší krásy - tedy vlasy. Dokáže zklidnit vlasovou pokožku, zbavit lupů, podpořit růst vlasů, dodat lesk nebo u tmavších odstínů zvýraznit barvu. Nebudeme přehánět, když řekneme, že pokud si chcete vybrat jednu ingredienci, která ve vaší vlasové kosmetice nesmí chybět, musí to být kopřiva.

Přejít na sekci článku:

Kopřivový šampon Logona

Kopřivový šampon Logona zdroj: shutterstock.com

Šampon je základ péče o vlasy. Dobrý šampon. Zapomeňte na všechny sliby z reklam, co všechno vám má šampon provést s vlasy. Šampon vám vlasy umyje, protože většina vlasu je mrtvá hmota a její stav můžeme ovlivnit skutečně jen částečně. Šampon je důležitý pro vlasovou pokožku - to je to, o co se máme starat, pokud se dobře staráme o vlasovou pokožku, tak vlasy můžeme klidně úplně opomenout, protože jsou prostě krásné a zdravé samy od sebe. Většina lidí věnuje spoustu péče pleti, která ale končí přesně u linie vlasů a tam jakoby nároky pokožky na péči končily.

Co by tedy měl šampon splňovat, aby se naše vlasová pokožka měla jako v bavlnce? V první řadě musí být jemný, rozhodně bez chemických pěnidel a silikonů. Přírodní pěnidla na bázi kokosového oleje pění úplně stejně dobře a jsou daleko jemnější, bez problémů vymyjí i stylingové přípravky a přesto pokožku zbytečně nevysušují. Silikony by pak v šamponech neměly být vůbec, protože na pokožce udělají film, kvůli kterému nemůže dobře fungovat. Naopak by měl obsahovat nějaké prospěšné látky a ingredience, neboť teplá voda otevře póry a živiny do pokožky proniknou lépe.

Tady právě přichází ke slovu kopřiva, která obsahuje obrovskou řadu prospěšných látek. Chlorofyl, vitamíny, aminokyseliny, železo, hořčík, karotenoidy… Až to skoro vypadá, že co není v kopřivě, jako by neexistovalo. Proto je nepřekonatelným pomocníkem v cestě za krásnými vlasy, dokáže naši vlasovou pokožku doslova probudit k životu a tím pádem povzbudit růst nových vlasů, zklidnit podráždění, pomoci s lupy nebo nadměrnou mastnotou… Je to dynamická rostlina, která dokáže obrazně i doslova “probudit mrtvého”, povzbuzuje a posiluje. V kopřivovém šamponu Logona pak najdete výtažek z kopřivy kombinovaný s extraktem z pšeničných klíčků, který pokožku vyživuje a zklidňuje.