Přírodní vlasová péče Logona

5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Co mě nezabije, to mě posílí…

Péče o vlasy s kopřivouzdroj: shuttesrtock.com

O kopřivě to platí dvojnásob. Proto chceme-li její skvělé účinky využít plně, můžeme samozřejmě vnější použití doplnit i vnitřním. Kopřiva čistí krev a podporuje krvetvorbu, což má dopad prakticky na celé tělo. Podporuje metabolismus a působí diureticky, což má jednak vliv na ledviny a močové cesty, jednak i na vysoký krevní tlak. Pití kopřivového čaje po delší dobu může ulevit i alergikům.

Ale pokud chceme přece jen ještě trochu podpořit vlasy a stále nám to vše připadá málo, můžeme si sami vyrobit velmi jednoduchou tinkturu na podporu růstu vlasů. Nejtěžší bude získání materiálu, protože potřebujeme kořeny kopřiv. Kořen sbíráme na jaře nebo na podzim a vybíráme taková místa, která jsou dále od polí, protože hnojení dusičnany sice kopřivám velmi prospívá (proto je jich kolem polí často takové množství), ale asi to není to, co bychom si přáli, aby naše pokožka absorbovala. Kořen pečlivě omyjeme, nakrájíme na malé kousky a zalijeme vysokoprocentním alkoholem (minimálně 40%). Čím více kořenů, tím bude tinktura silnější, ideální je, když naplníme sklenici co nejtěsněji rostlinným materiálem a alkoholem dolijeme. Necháme stát minimálně dva týdny na teplém místě a občas protřepeme.

Po 14 dnech můžeme tinkturu zcedit a přelít do lahviček - ideálně z tmavého skla. Pokud máme vlasovou pokožku citlivější nebo suchou, nepoužíváme tinkturu čistou, neboť alkohol by pokožku vysušil ještě více. Pak ředíme destilovanou vodou - podle stavu pokožky klidně až do poměru 1:1. Takto vyrobenou vlasovou vodou pak masírujeme pokožku hlavy vždy po umytí.Případně můžeme tinkturu míchat s vlasovým olejem a vtírat do vlasové pokožky jako zábal.