Přírodní vlasová péče Logona

5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Péče o vlasy

Péče o vlasy Logonazdroj: shutterstock.com

Po šamponu by mělo ale vždy následovat něco dalšího a ani tady nás Logona nenechá na holičkách. Vhodně vybraný kondicionér vlas nejen ošetří, uzavře a chrání před vnějšími vlivy a mechanickým poškozením, ale v případě čistě přírodní péče má značně pozitivní vliv i na vlasovou pokožku. Na rozdíl od konvenčních kondicionérů se silikony, které pokožce rozhodně neprospívají a které musíme skutečně opatrně nanášet jen do délek vlasů, jsou přírodní kondicionéry plné látek, které prospějí jak vlasům, tak pokožce - extraktů z obilí, olejů jako je jojobový nebo lopuchový, výtažků z kopřiv nebo henny. A pokud máte skutečně hodně jemné vlasy a bojíte se, že je příliš výživný kondicionér zatíží, zvolte jemnou bezoplachovou péči v rozprašovači s přírodním betainem, který spolu s rostlinným glycerinem vyhlazuje povrch vlasu a váže vlhkost.

Pokud máme chuť jednou za čas dopřát vlasů skutečně pořádnou dávku regenerace, ale trváme na čistě přírodním původu, ideální volbou je bezbarvá rostlinná vlasová kůra. Takzvaná “bezbarvá henna”, což je neoficiální, ale zažitá název rostliny Cassia, která se často přidává do barvících směsí, aby podpořila regenerační účinky pravé henny, jojobový olej a pšeničný protein dokáží s vlasy provést často až zázraky, které vykompenzují trochu složitější aplikaci. Vlasy budou nejen vyživené a zregenerované, ale zároveň získají na struktuře a objemu, v případě mastných vlasů pomůže pravidelná aplikace regulovat nadměrnou činnost mazových žláz.

A jestli stále nemáme pocit, že jsou naše vlasy dostatečně krásné, můžeme to ještě trochu vylepšit použitím nějakého stylingového přípravku. U Logony máme na výběr mezi kokosovým olejem na konečky vlasů, který je možné použít i jako pastu pro strukturovaný účes u velmi suchých vlasů, pěnovým tužidlem, díky kterému vytvoříme foukanou jako ze salonu nebo vlasovým gelem, který vlasům dodá objem, strukturu a lesk, aniž by je slepil. Protože používat přírodní vlasovou péči neznamená, že musíme vypadat, jako bychom právě vylezli z lesa. Ale klidně můžeme a to zvlášť v případě, že jsme byli nakopat kopřivový kořen, abychom si vyrobili něco na podporu růstu vlasů.