Recenze: Černá henna od Cosm’etika

5,0 5
7

Recenze: Černá henna od Cosm’etikazdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Henuju poměrně často egyptskou hennou, vyzkoušela jsem už různé druhy a tak jsem si řekla, že nastal čas na změnu. Zaujala mě černá henna od české firmy Cosm’etika a byla jsem opravdu velmi zvědavá na to, jaké nabízí výhody či nevýhody oproti hennám, na které jsem byla doposud zvyklá.

Pokus s barvením jsem provedla u rodičů, takže jsem počítala s tím, že budu trávit poměrně dost času uklízením nečistot, které henna klasicky zanechává. Modrá vana a další lahůdky jsou něco, na co jsem si už zvykla a beru to jako hennový kolorit. Hennu jsem byla zvyklá nechávat odstát dvě hodiny, ale tentokrát jsem ji odstát přes noc. Celkem jsem se vyděsila, protože tato henna neměla barvu, na jakou jsem byla zvyklá od jiných výrobců. Byla světlejší a nezanechávala na sklenici modré stopy, jak tomu bylo u černé henny jiných značek, které jsem zatím vyzkoušela. Skvěle se míchala, je velmi jemně namletá, což je polovina úspěchu, a navíc jsem nevnímala tradiční, sytě bylinné aroma, které na henně ne každý dobře snáší. Respektive, mnoho lidí si stěžuje na to, že jim henna prostě moc nevoní. U této henny jsem žádný nepříjemný čichový zážitek neměla. Do směsi obvykle kapu éterické oleje, aby barvení bylo příjemnější. Do této jsem sice nakapala éterický olej také, ale spíš kvůli lepší výživě vlasů než kvůli zápachu.

Bála jsem se, že henna nechytne tak, jak jsem zvyklá. Naprosto zbytečně. Nechala jsem ji na vlasech pět hodin, což bylo skvělé, protože dobře držela a neroztékala se. Po pěti hodinách jsem ji šla umýt a psychicky se připravila na čisticí horor, který budu muset absolvovat. Tato henna mi naskytla více příjemných překvapení. Nezanechala za sebou téměř žádný nepořádek ani skvrny na vaně nebo kachličkách, které musím běžně opravdu na sílu drhnout, aby slezly. Hezky obarvila vlasy a zakryla šediny. Což u jiných není až tak samozřejmé a je potřeba dvou nebo tří barvení.

Byla jsem opravdu velmi příjemně překvapená a určitě si ji koupím zase. Máloco mě dokáže nadchnout tak, abych dokázala na 100 % říct, že je ten výrobek skvělý. Henna od Cosm’etiky taková je. Pokud chcete opravdu dobrou hennu, sáhněte po této. Sice patří mezi ty dražší, ale určitě stojí za to do ní investovat.

Jak se vám článek líbil?