Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Delibutus Konopný balzám na vlasy s jojobovým olejem

Recenze: Delibutus Konopný balzám na vlasy s jojobovým olejem Konopný balzám na vlasy Delibutus zaceluje poškozené lámavé vlasy a dodává jim lesk, zároveň zklidňuje svědivou pokožku hlavy.
Mája Ráblová
4,3 5
3

Recenze: Delibutus Konopný balzám na vlasy s jojobovým olejem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Delibutus je malá milá česká firma, která založila svou řadu výrobků na nejčistších ingrediencích s vysokým obsahem kvalitních olejů a to zejména konopném. Čistá je i etická stránka firmy, použité suroviny jsou totiž pěstovány a získávány dle zásad Fair trade.

Když v názvu a složení konkrétního výrobku nenalezneme zázračný konopný olej, najdeme bambucké máslo. Valná většina Delibutus sortimentu je na mazání. A to od bolavých kloubů, přes krém proti vráskám, k péči o nehty až po hemoroidy.

A nebo také o vlasy :). Konopný balzám na vlasy, aneb olejová textura, sprejový dávkovač, příjemná vůně a krásné složení. Složení pečující o neživou tkáň (vlasy) i o tu živou (pokožka). Jojobový olej je poměrně známý svou podobností lidskému mazu a proto krásně vyživí jak pokožku tak jednoduše uhladí strukturu vlasu i roztřepeného konečky. Dalšími složkami je olej z lněných semínek, který je skvělý jak na vnější tak vnitřní užití. Na naši vnější krásu má ale mnohem silnější účinky. Poradí si s ekzematickou pokožkou, s lupy, zvláčňuje suchou i zrohovatělou kůži a vlasy vyživí bez nepříjemného zatížení. Kokosový olej už je ve vlasové péči poměrně profláknutý, ale naprostým právem. Vlasy jsou hladké, rozčesatelné, poddajné a vonící exotikou. Nedílná součást všech Delibutus produktů, kvalitní olej z konopných semínek, dodá vlasu potřebnou pružnost a lesk aniž by vlasy umastil nebo zatížil.

Levá strana bez balzámu, pravá strana s použitím balzámu Levá strana bez balzámu, pravá strana s použitím balzámu

Nemohou chybět koncentráty rostlin ve formě éterických olejů a to z ylang ylang a oleje z růžového dřeva, po kterých balzám nejen krásně voní, ale vlasy ať už lámavé, melírované, tenké, třepící se, (od)barvené nebo namáhané letním sluncem budou vypadat jak z reklamy.

Díky obsaženým olejům balzám ochrání vlasové vlákno před poničením fénem, kulmou i želičkou, ale také slunce bude na vlasy krátké. V použitých olejích jsou přirozené UV filtry, které nás ani v Egyptě ani na horách nenechají ve štychu.

Recenze: Delibutus Konopný balzám na vlasy s jojobovým olejem

Komu bych tento Delibutus balzám na vlasy doporučila?

  • Nejvíce asi tomu, kdo si všiml špatné kvality konečků svých vlasů.
  • Těm, kteří plánují cestu k moři a nechtějí mít vlasy poškozené od soli, slunce ani větru.
  • Ale i v našich středoevropských podmínkách najde své uplatnění a to především pro majitele barvených, zesvětlených, suchých, lámavých, slabých vlasů nebo vlasů bez lesku.
  • Pokud chcete podpořit růst svých vlasů, vmasírujte balzám pečlivě ke kořínkům a nechte působit (minimálně 5 minut, ale pokud můžete, nechte působit alespoň 2 hodiny).
  • Pokud máte podrážděnou pokožku hlavy. Skvělá kombinace obsažených olejů pomůže proti svědění, lupům i ekzému.

Nenasycené mastné kyseliny důležité pro kvalitu a růst našich vlasů a nehtů, zdraví pokožky a naše zdraví obecně, je důležité doplňovat především vnitřně za pomocí pestré stravy. Na to vnější užití určitě volte tento produkt!

Osobní tip: Krásné a průzračné složení napoví, že tento produkt lze bez obav nanést i na celé tělo včetně obličeje i rtů. Balzám uleví popraskané pokožce i kousnutí od krvelačného komára. A vydrží věky :)! Na konečky vlasů stačí dvě kapky.