Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pšeničný šampon Weleda proti lupům

Recenze: Pšeničný šampon Weleda proti lupům Pšeničný šampon proti lupům Weleda účinně zklidní vlasovou pokožku hned po pár umytích a při pravidelném používání eliminuje odlupující se kůži.
Martina Koubová
5,0 5
2

Recenze: Pšeničný šampon Weleda proti lupům zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V posledních letech mě naštěstí svědivá vlasová pokožka ani lupy příliš netrápí. Většinu šamponů střídám, jakmile onu lahvičku vypotřebuji a už sahám po nějakém novém produktu. Řekla bych, že tohle střídání svědčí mým vlasům i kůži, neobjevují se lupy ani podobné problémy. Až do nedávna. Asi třikrát za sebou jsem si koupila šampon v drogerii a byť obsahoval jemná rostlinná pěnidla, na začátku třetí lahvičky jsem cítila, že je něco špatně. V té chvíli už ale bylo pozdě.

Krátce řečeno, můj oblíbený šampon z drogerie byl natolik účinný, že mi vysušil vlasovou pokožku, způsobil svědění a vytvořil lupy. I když jsem pěnu důkladně vymyla, celý den mě doprovázelo svědění a odlupující se pokožka hlavy. Lupy a tyhle příjemné projevy s nimi spojené jsem zažila naposledy v pubertě a ještě živě jsem si pamatovala, jak těžko jsem se jich zbavovala. S vidinou drbání a svědění po dobu několika měsíců jsem rychle sáhla po prvním, co mi padlo pod ruku, a náhoda tomu chtěla, že to byl šampon s pšenicí od Weledy.

Ač mi je tahle značka sympatická svou filozofií, moje osobní zkušenosti s výrobky jsou už poněkud chladnější. Takže jsem šampon vzala jen tak na zkoušku s tím, že horší to už snad být nemůže. Navíc ve mě vzbuzovalo rozpaky, že pšeničný šampon obsahuje vyšší podíl tenzidů z kokosového oleje, které, byť přírodní, mohou citlivější vlasovou pokožku také vysušovat.

Pšeničný šampon kromě zmýdelněného kokosového oleje obsahuje také cukerné tenzidy a díky kombinaci těchto látek pění opravdu pěkně. Pěna sice není nikterak krémová, ale vlasy perfektně umyje a zanechá je jemné, nezacuchané, nevrzavé. A stejně tak i pokožku hlavy. Intenzivní svědění, které mě předtím doprovázelo už de facto dlouhodobě, po dvou umytích pšeničným šamponem v podstatě zmizelo. Takže jsem usoudila, že šampon je i pro mě dostatečně jemný a zařadila jsem jej do pravidelné péče.

O lupy se evidentně velice dobře postaral olej z pšeničných klíčků, který chrání kůži před podrážděním, olupováním a dehydratací. Výtažky ze šalvěje, violky trojbarevné a kořene listnatce ostnitého zmírnily bezprostřední svědění, kůži zklidnily a také mi přijde, že šalvěj do určité míry snížila nadměrně maštění vlasů.

Pro úplné zbavení se lupů stačilo relativně málo času, řekla bych, že netrvalo ani tři týdny, a vlasová pokožka byla opět v klidu. Žádné svědění a téměř žádné lupy. To mi po předchozích zkušenostech, kdy jsem se lupů zbavovala téměř dva roky, přišlo téměř jako zázrak.

Nakonec jsem s pšeničným šamponem velice spokojená, i když na první pohled jsem z něj příliš odvařená nebyla. Nemá dlouhé složení nabité rostlinnými výtažky a drahými oleji, INCI je poměrně krátké a stručné. Přesto mi šampon dokázal rychle pomoci od svědící hlavy a prvních příznaků lupů dřív, než stihla vypuknout velká lupová pohroma. A právě díky tomuhle si u mě pšeničný šampon vydobyl na poličce své stálé místo a když budu potřebovat něco proti svědění a proti lupům, budu bezpečně vědět, kam se obrátit.