Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rakytníková maska na suché vlasy Natura Siberica

Recenze: Rakytníková maska na suché vlasy Natura Siberica Rakytníková maska na suché vlasy od značky Natura Siberica oživí nejen suché a roztřepené konečky, ale je také vhodná i pro jemné vlasy se sklonem k mastnotě.
Karolína Kinclová
5,0 5
19

Recenze: Rakytníková maska na suché vlasy Natura Siberica zdroj: biooo.cz

Takže upřímně - páni! Jakožto milovnice jen “čistých” produktů (rozuměj výhradně s přírodními složkami) se přiznám, že značku Natura Siberica jsem do teď velmi aktivně, záměrně a úspěšně přehlížela. Ale osud tomu nedal a připletl mi do cesty nějaký ten jejich produkt. Přiznám se, ofrněla jsem nosem, když jsem uviděla masku na vlasy a navíc pro sušší až normální typ! Já, člověk se slabými vlasy, které si bojím pomalu učesat, jen aby jich nevypadalo zase o něco víc než včera. Které si musím opravdu neodkladně umýt každý druhý den, jinak v podstatě vypadám, že mám permanentně mokrou (čti neskutečně mastnou) hlavu. A na které se už bojím cokoliv dát, neboť po všem vlasy zplihnou nebo pro změnu začne svědit pokožka. Tak jak mi jako tahle maska pomůže? Občas to je peklo, zvlášť pro nás ženy, když toužíme vypadat neodolatelně každou vteřinu, že? A co si budeme povídat, mít na hlavě místo bujné kadeře spíše chmýří od pampelišky není zrovna sexy záležitost.

Suché vlasy bez života?

Srabácky jsem pobídla nejdříve svoji spolubydlící, neboť její vlasy jsou snad nejvhodnějším adeptem pro tuto rakytníkovou masku - kudrnaté, suché, bez lesku, navíc trochu polámané, tak jakoby bez života. Protože ale patří mezi ty šťastné ženy, které si vlasy musejí mýt jen jednou týdně, neměla jsem přehled o tom, kdy přesně si je bude mýt, abych se zeptala na její dojmy. Ale já to ani nepotřebovala vědět. Aniž by mě musela upozornit na to, že masku už tedy vyzkoušela, její vlasy byly na první pohled zdravější, lesklejší a hlavně jejich barva byla mnohem znatelně výraznější, doslova jako kdyby najednou přišly zpět k životu. Tak markantní rozdíl jsem opravdu nečekala! Práci tedy udělala na výbornou, zbývala otázka, po kolika dnech si bude muset vlasy umýt a k mému překvapení její týdenní interval zůstal nezměněný.

Mastné vlasy, ale roztřepené konečky?

Recenze: Rakytníková maska na suché vlasy Natura Siberica

Takže chápete, že jsem se na tu masku nakonec vrhla jako holub po drobku rohlíku. Dle instrukcí na obalu jsem si umyla vlasy, lehce je vysušila ručníkem a nanesla masku jen do délek, poslušně vyčkala 5 minut (moje spolubydlící si dopřála snad necelých 15 minut) a důkladně vymyla. Opravdu důkladně, maska je poměrně hutná a vzhledem ke složení se rozhodně nemusíte bát, že byste si její efekt jen tak spláchly vodou. Takže opláchnuto, vysušeno, vyžehleno a teď přichází to: “Páni!”. Takhle jemné, lesklé, pevné a zdravě vypadající vlasy jsem neměla snad od svého dětství. Znovu jsem šokována tím, jak je barva vlasů najednou výraznější, skoro jako bych si je čerstvě obarvila. A sladce rakytníková vůně masky to vše jenom podtrhuje. Po vyžehlení mívám konce vlasů spíše suché a popírat, že se mi netřepí jak to chmýří, nebudu, ale tahle maska dokázala tak trochu zázrak a konečky vypadají, jako kdyby byly čerstvě zastřihnuté. A druhý den jsem měla vlasy ve stejném stavu jako každý jiný “druhý den” po umytí. Asi ovšem nebudu následovat užívání masky 2-3x týdně, neboť přeci jenom jsem ten mastnější typ (viděla bych to spíše na každé páté umytí).

A co je opravdu uvnitř?

Nakonec i nad tím složením se dají přimhouřit oči. Narazíme tam na dva spekulativní silikony (Bis-Cetearyl Amodimethicone a Cyclopentasiloxane), které ovšem vzhledem ke zbylému složení jsou ve vodě rozpustné a vlas tak pod nimi nechátrá, jak u silikonů bývá zvykem. Navíc množství pečujících složek tak nějak kompenzuje onu syntetiku. Unaveným vlasům radost udělá nejen rakytníkový olej, ale také cedrový, arganový, jojobový nebo lněný, vzpruží je sibiřský chmel a pohladí bílkoviny z hedvábí. Celkově složení slibuje hlubokou hydrataci, výživu, zpevnění, poddajnost, snadnější rozčesávání, ochranu před tepelným poškozením, navíc žádné elektrizování. A já jim teda ve všem dávám za pravdu. Myslím, že mohu oficiálně prohlásit, že mezi mnou a Natura Sibericou právě vzniklo úzké pouto.

Související produkt
Rakytníková maska pro suché a normální vlasy 300 ml
Natura Siberica / 293 Kč
Rakytníková maska pro suché a normální vlasy pečuje o zdraví vlasů a současně je chrání před dehydratací a třepením. Výživné složení posiluje strukturu vlasů a chrání je.
Detail produktu