Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šampon Tea Tree od Faith in Nature

Recenze: Šampon Tea Tree od Faith in Nature Šampon Tea Tree od britské značky Faith in Nature je vhodný pro jemné vlasy, zanechává je čisté a lesklé a dodává jim objem.
Kristýna Lexová
4,0 5
5

Recenze: Šampon Tea Tree od Faith in Nature zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Tea Tree olej je velice známou přísadou, se kterou se setkáváme hlavně v pleťové kosmetice. Já jsem si jej ale vyzkoušela v šamponu určeném primárně na mastnější vlasy.

Moje vlasy trpí hned několika neduhy spojenými s tím, že jsou velmi jemné. Snadno elektrizují, mastí se a objem jim vážně nic moc neříká. Těšila jsem se na tento sympatický šampon od značky Faith in Nature, který mě na první pohled překvapil hezkým minimalistickým balením a na druhý pohled příjemnou cenou, která rozhodně nevyplaší vaši peněženku.

Jemný a šetrný tea tree

Šampon samotný je čirý a voní jemně po tea tree. Tea tree je velmi aromatickou složkou, proto jsem se bála, že jeho vůně bude příliš silná, ale naštěstí vaše čichové buňky příliš nepodráždí. Pro mě je příjemná a svěží. Oceňuji také vyklápěcí uzávěr, který je podle mě uživatelsky nejpohodlnější.

Samotný šampon vcelku dobře pění, což u přírodní kosmetiky není samozřejmost. K umytí mi tedy stačí menší množství, které se dobře rozdistribuuje po vlasech. Ačkoliv vím, že pěnivost není podstatnou vlastností šamponů, tak osobně upřednostňuji ty pěnivější právě kvůli rovnoměrnosti nanesení a následně i umytí samotných vlasů.

Po umytí jsou vlasy hezky čisté, avšak nejsou vysušené. Když je vyfoukáte, tak dosáhnete i docela slušného objemu. Vlasy jsou lehké a máte pocit opravdové čistoty, za který jistě může i ona zmiňovaná jemná vůně tea tree a citrusů. Líbí se mi, že tea tree má i zklidňující a antiseptické účinky, myslím, že by mohl vyhovovat také vlasům, které trápí lupy.

Plusy

  • praktické balení
  • příznivá cena
  • dostatečná pěnivost
  • důkladné umytí bez vysušení vlasů či pokožky hlavy
  • pocit čistoty a lehkosti po umytí

Minusy

  • pokud nemáte rádi vůni tea tree, asi nebude pro vás

Myslím, že pro můj typ vlasů je tento šampon vlastně ideální, nedokážu na něm najít žádné negativum. Některé přírodní šampony mi vysušují vlasy a pokožku hlavy, u tohoto se to ale nestalo. Používám ho nadále a myslím, že toto nebyla moje poslední lahvička.