Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 v 1 aneb balíme na hory!

7 v 1 aneb balíme na hory! zdroj: pixabay.com

Paní zima nám letos opravdu přeje a čechrá bílé peřinky intenzivně. Mnozí se určitě chystají vyrazit na zimní radovánky do hor a přemýšlejí, co si zabalit. Balit na hory je poněkud obsažnější než si zabalit plavky a pár lehkých šatiček na letní dovolenou. Ta spousta oblečení a lyžařská výbava k tomu a člověk přemýšlí, kde ušetřit kousek toho místa, obzvlášť když se vypravuje celá rodina. Jedna možnost, jak ušetřit prostor, tady určitě je, a to je kosmetická výbava. Tato úspora ale nesmí být na úkor obsahu. Jsou věci nezbytné, bez kterých se na horách neobejdeme, ale můžeme lépe promyslet jejich formu a sáhnout po té správné kombinaci výrobků.

Více než kdy jindy se nám tady vyplatí takzvané multifunkční balení - 2 až 7 v jednom. Ale i jednotlivé produkty, které se zrovna nechlubí číslovkou v podnázvu, lze použít na několik způsobů.

Co si s sebou určitě zabalit z kosmetiky?

1. Ochranný krém s SPF

To, že je venku zima a třeba i zataženo, vůbec neznamená, že nepotřebujeme krém s ochranným faktorem proti sluníčku, obzvlášť na horách je to absolutní nutnost. Krém, který obsahuje SPF, můžete zároveň použít jako denní krém a ochranný krém proti chladu.

2. Krém na ruce (na pleť)

Ideální je vybrat si z nabídky zimních krémů na pleť a používat tyto krémy na pleť i na ruce. Tak ušetříte v cestovní tašce zase trochu místa. Stačí opakovaně sundavat rukavice, přecházet z tepla do zimy a s pokožkou to udělá své. Ruce jsou navíc velice namáhané i díky tomu, že je často umýváme, proto je dobré dopřát jim také hutnější výživu a ochranu.

3. Balzám na rty

Nejen obličej, ale i naše rty musí být v zimě chráněny. Často mají tendenci k vysušování a popraskání, což je dost bolestivá nepříjemnost, které můžeme předcházet častým používáním kvalitního přírodního balzámu na rty. Přírodní balzám totiž neudělá pouze falešný ochranný film, pod kterým budou vaše rty strádat výživou, ale naopak dodá intenzivní výživu a zároveň ochrání v náročnějších podmínkách.

4.-6. Šampon, sprchový gel, mýdlo v jednom

Při správném výběru těchto produktů můžeme najednou ušetřit nejvíce místa. Výrobci často myslí na to, že cestujeme, a kromě toho, že někteří vyloženě vyrábí i roztomilé cestovní miniaturky, tak jsou schopni nabídnout i produkt, který dokáže zároveň umýt ruce, tělo i vlasy a nevysušit či podráždit pokožku. A takovou kombinaci ocení celá rodina, která může používat jeden produkt, aniž by ho musela násobit počtem členů rodiny.

7. Tělový olej

Při sportování na horách nedostává na frak jen naše pokožka, ale také svaly. Ideální je použít masážní tělový olej na prohřátí a relaxaci svalů, a to takový, který zároveň opečovává i pokožku těla. Může to být příjemný rituál předtím, než si lehneme po sprše a po celodenním pohybu venku unaveni do peřin.