Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

ÜBERWOOD: Holistická vlasová péče od obsahu až po obal

zdroj: ÜBERWOOD

Historie německé značky Überwood sahá až do roku 1940 - tehdy zakladatel Robert Schmidt vyvinul první bylinnou vodu z ručně sklízených květin, bylin a listů z oblasti Durynského lesa, kde se také rodinné sídlo firmy nachází. 

ZROZENO V ZELENÉM SRDCI NĚMECKA

Durynská oblast se z více jak jedné třetiny skládá z lesa, právem je tedy nazývána zeleným srdcem Německa. A právě zde firma Gebr. Ewald GmbH vyrábí a neustále inovuje své produkty pro péči o vlasy, v čele již se 4. generací rodu Ewaldů. Jejich produkty v sobě pojí jedinečné přírodní účinky extraktu z borovice a inovativní obaly šetrné k životnímu prostředí.

Výrobní závod Schleusingen je přes den téměř ze 100 % zásobován výhradně sluneční energií, vyhřívání budov pak probíhá pomocí ekologické štěpky (dřevitého odpadu). 

ODHALTE PRASTAROU SÍLU BOROVIC

 • Všechny produkty jsou certifikované podle přísných kritérií NATRUE. Neobsahují mikroplasty, syntetická barviva, silikony, parfemace ani minerální oleje a jsou 100% veganské.
   
 • Klíčovou ingrediencí Überwood je extrakt z borovicového jádra obsahujícího asi 80 látek, včetně flavonoidů, éterických olejů, aminokyselin či stopových prvků žádoucích pro jejich antibakteriální účinky.
   
 • Tento blahodárný extrakt je součástí všech jejich výrobků. Pečuje o vlasy a zklidňuje podrážděnou pokožku.
   
 • Podle zaměření produktových řad je pak extrakt obohacen ještě např. o extrakt z břízy, kopřivy nebo maté.

Borovice je dobrá pro tebe i pro životní prostředí.” Tak zní heslo značky, pro kterou není důležitý pouze obsah produktů, ale také jejich obal, který šetří zdroje.

Jádro borovicového dřeva není přítomno pouze ve složení přípravků na vlasy, ale také v obalu z inovativního polywoodu. Díky tomuto materiálu je při výrobě ušetřeno až 40 % ropy! 

Veškeré dřevo potřebné jak k výrobě šamponů, tak obalů pochází pouze z udržitelného lesnictví, k výrobě polywoodu navíc stačí vysoce kvalitní hobliny vzniklé jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu, tudíž není zapotřebí další těžba dřeva. 

Obaly z polywoodu lze navíc bez problému recyklovat pomocí tříděného odpadu.  

PROČ SI KOUSEK LESA PŘINÉST I DOMŮ?

 • Bez silikonů
 • Bez parabenů
 • Bez syntetických barviv a parfemací
 • Bez mikroplastů a minerálních olejů
 • 100% vegan
 • Bez testování na zvířatech (Cruelty Free)
 • Certifikace
 • Dermatologicky testováno
 • Ekologicky šetrné obaly

Vyzkoušeno na vlastní vlasy:

Ochranný sprej Heat Protection, 200 ml

Káťa:

Spreje pro tepelnou ochranu vlasů v mém kosmetickém arzenálu nikdy nesmí chybět. Hlavu si myju obden, tudíž i často fénuji, žehlím a sem tam sáhnu i po kulmě, abych z mého krátkého mikáda vykouzlila šmrncovní lumpárnu. To když se chystám třeba na randíčko, večeři a jinou podobnou událost. Doteď jsem používala přípravky z drogerie, ale když se mi do ruky (a následně do vlasů) dostal přírodní produkt sympatické značky  ÜBERWOOD®, to vám bylo radosti. Konečně mám skladbu přírodních produktů na pleť, tělo i vlasy kompletní!

Značka ÜBERWOOD® je mi sama o sobě velice sympatická a už od první chvíle mám slabost pro její krásné obaly šetrné k životnímu prostředí. Sprej na vlasy s tepelnou ochranou je nejen praktickým pomocníkem, ale také vaši hřívu dokonale provoní! Díky pšeničným proteinům zanechává vlasy hladké a snadno rozčesatelné. Samotný ochranný film před teplem vytváří kvasnicový extrakt v kombinaci s borovicovým extraktem, který je součástí všech produktů ÜBERWOOD®. 

Natálka:

Ochranný sprej má příjemnou osvěžující vůni a spíše vodovou konzistenci, která vlasy neumastí. Dodá vlasům svěžest, objem a zanechá je krásně jemné.

REGENERAČNÍ ŠAMPON PRO NORMÁLNÍ A POŠKOZENÉ VLASY

Jelikož mé vlasy nedávno prošly odbarvováním, potřebují větší péči, zejména dostatečnou hydrataci. Domnívala jsem se, že regenerační šampon bude ideální a s nadšením jsem s recenzí souhlasila. Na první pohled mě zaujala balení produktů z polywoodu s minimalistickým motivem symbolu borovice, která je omen nomen této značky.

Šampon jsem zatím používala pravidelně cca 3 týdny. Čím mě opravdu dostal, je jeho překrásná vůně. Zanechá vlasy nádherně svěží a provoněné. Kromě toho mé vlasy získaly na objemu a po umytí zůstaly hezky oživené a zářivé zhruba 4 dny. 

Mně osobně víc vyhovovalo používat šampon s kondicionérem než šampon samotný, ale to už je zcela individuální záležitost a také hodně záleží na typu vlasů. 

KONDICIONÉR PRO BARVENÉ VLASY PRO ZÁŘIVOU BARVU A LESK

S kondicionérem jsem byla také spokojená. Je řidší, než jsem zvyklá, hezky se nanáší, příjemně sladce voní a lehce se vymývá - není nutné ho oplachovat dlouho jako jiné kondicionéry. Vlasy zanechává opravdu hebké, jemné a snadno rozčesatelné. 

Závěrem bych ještě vyzdvihla jako velké plus to, že šampon ani kondicionér nevymívají barvu (s čímž osobně dost často bojuji) a také dostatečně velké balení, které vám dlouho vydrží, i když myje celá rodina. Sečteno podtrženo, za mě určitě spokojenost. :)