Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

11x s moringou na věčné časy

11x s moringou na věčné časy Moringa je zázračný strom.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Moringa 6x v koupelně

Moringa 6x v koupelně zdroj: shutterstock.com

1Olej z moringy obsahuje velké množství antioxidantů, díky čemuž patří mezi nejstabilnější rostlinné oleje. Antioxidanty působí na vrásky a pomáhají předcházet předčasnému stárnutí pleti. Olej je skvělý i jako péče o oční vrásky, obnovuje vitalitu a pevnost pokožky.

2Moringový olej obsahuje velké množství cytokininu. To je rostlinný hormon, který podporuje obnovu buněk. Olej tak přispívá ke zpomalení procesu stárnutí pleti a díky zrychlené obnově buněk také podporuje přirozenou regeneraci pokožky.

3V Indii je moringový olej tradičním olejem i pro péči o problematickou pokožku a akné, pomáhá nejen předcházet vzniku pupínků, ale také léčí zranění pokožky a redukuje pigmentové skvrny. Navíc i stahuje póry a čistí černé tečky, má antibiotické a protiplísňové účinky, pozitivně působí i na kožní mykózy, záněty, ekzémy a jiné kožní problémy.

4Je ale vhodný i pro suchou pleť a velmi účinně uklidňuje také podrážděnou pokožku. Pro tyto své vlastnosti byl velmi ceněn ve starověkém Egyptě. Moringový olej je také vhodný pro stárnoucí a náročnou pleť, kterou vyživuje, zvláčňuje a omlazuje. Rozjasňuje a revitalizuje unavenou zašedlou pokožku.

5Olej ocení i vaše vlasy. Pomáhá proti suchým a lámavým vlasům, ale nejen to. Moringový olej můžete i vmasírovat do pokožky hlavy, podpoříte tak rovnováhu vlasové pokožky, olej působí také proti lupům a svědění hlavy.

6Navíc má moringový olej skvělé zklidňující a regenerující účinky. Ošetřuje poškozenou pokožku a pomáhá hojit různá poranění, jako je štípnutí od hmyzu, odřeniny nebo popáleniny.