Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapie a pět elementů - Jaro

Aromaterapie a pět elementů - Jaro Éterické oleje si dobře rozumí s čínskou medicínou a ta je energeticky využívá k lepšímu fungování orgánů podle ročního období.
Pavlína Klaudová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Éterické oleje na jaro podle TČM

Éterické oleje na jaro podle TČM zdroj: pexels.com

Éterické oleje jsou skvělé pro uvolnění psychických bloků a „zapadlých“ křivd, které si v sobě ukládáme, respektive si je ukládáme v játrech. A určitě se u nich nedá říct, že by to bylo něco dobrého pro horší časy, naopak tyto časy startují. Tělo se samozřejmě začne po určité době bránit a dá nám najevo, že už je toho nastřádáno prostě moc. Začínáme být unavení, letargičtí, zapomínáme, trpíme nespavostí nebo nočními můrami, naše pleť je bez lesku a bledá, padají nám vlasy, jdou na nás závratě, lámají se nehty. Všechny tyto problémy lze vyřešit jednodruhovými éterickými oleji nebo jejich vhodnými kombinacemi.

Esence mají tu dobrou vlastnost, že rozptylují energii čchi, podporují její vyvážený tok a zároveň se starají o naši pleť i zdraví vnitřních orgánů. Velmi dobrými esenciálními oleji pro tyto potřeby jsou bazalka, bergamot, šalvěj luční, geránium, levandule, meduňka, citronová verbena a ylang-ylang. Některé jsou lepší do aromalampy, jiné k masážím. Případně lze kombinovat masáže a aromalampu, podle potřeby a denního cyklu. Večer po koupeli je vhodnější masáž, protože se oleje lépe dostanou do těla a mohou v něm energeticky pracovat. Aktivace mozkových receptorů pomocí aromalampy během dne, když pracujeme nebo se potřebujeme po práci zrelaxovat, také není na škodu.

Pokud potřebujeme zmírnit bázlivost, nespavost a odstranit ze svého života noční můry, používáme majoránku, santalové dřevo, heřmánek, pomeranč, růži, neroli. Játra potřebují dobít energii, proto je nutné chodit spát před jedenáctou hodinou. Chcete-li si před ulehnutím dopřát aromaterapeutickou koupel, je to dobrý způsob, jak pomoci lepšímu spánku. Do koupele se může přidat také sůl, která detoxikuje. Éterické oleje, určené pro pobyt ve vaně, se musí smíchat s tukovým nosičem, mlékem nebo rostlinným olejem, aby neulpěly na kůži nezředěné a nezpůsobily popáleniny či podráždění pokožky.

Související produkt
Ylang ylang 10 ml
Chaudhary Biosys / 104 Kč
Esenciální olej Ylang Ylang je tradičním afrodiziakem, působí proti stresu a úzkosti, celkově uklidňuje organismus. Při kosmetickém použití se hodí především pro suchou a zralou pleť.
Detail produktu