Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapie a pět elementů - Jaro

Aromaterapie a pět elementů - Jaro Éterické oleje si dobře rozumí s čínskou medicínou a ta je energeticky využívá k lepšímu fungování orgánů podle ročního období.
Pavlína Klaudová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Působení éterických olejů na játra

Působení éterických olejů na játra zdroj: pexels.com

Už jen 20 minutovou masáží břicha ve směru hodinových ručiček se éterické oleje dostávají do krevního oběhu, krev pak putuje do jater k rozkladu, a tím éterické oleje přímo tento orgán ovlivňují. Játra rozloží éterické oleje na jednotlivé složky a ty pak podporují činnost hormonů, jejich vyváženost a regulaci. To je obzvlášť důležité pro ženy s problematickou menstruací, při menopauze nebo hormonální nerovnováze, která zabraňuje úspěšnému početí. Emocionální úzkosti spojené s nedobrou činností endokrinního systému srovnají éterické oleje šalvěj, fenykl, meduňka, geránium, heřmánek, cypřiš, zázvor, jasmín, majoránka nebo rozmarýn.

Zároveň díky vzájemné spolupráci éterických olejů a jater probíhá v těle čištění toxinů i posílení trávicích procesů. Mnoho lidí si ve spojitosti s problémy s játry stěžují na onemocnění močových cest a bolesti hlavy, které mohou přerůst až v migrény. Na menší bolesti hlavy lze použít esenciální oleje heřmánek, majoránku, mátu peprnou, levanduli, citrón, meduňku. U migrén následně kadidlo, bazalku, eukalyptus, jasmín, rozmarýn.

Při špatném trávení, hořkosti v ústech, zácpě a zvracení se doporučuje masáž břicha ve směru hodinových ručiček. Vhodný je pak rostlinný olej spolu s éterickými oleji. Masáž sama o sobě zlepší peristaltiku a předejde dalším problémům s bolestmi břicha. Vhodné éterické oleje jsou bergamot, bazalka, anýz, fenykl, kardamom, citronová verbena, máta peprná a růže. Močové cesty pročistí koření zázvor, černý pepř, hřebíček, pimentovník (nové koření), oregano nebo rozmarýn, případně citrusy.

Související produkt
Máta peprná 10 ml
Nobilis Tilia / 188 Kč
Čistá rostlinná silice z máty peprné pěstované v USA pročišťuje dýchací cesty a pomáhá od příznaků rýmy a nachlazení. Zmírňuje známky stresu a působí příznivě při nechutenství.
Detail produktu