Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zelený detox po Vánocích

Zelený detox po Vánocích Nečekejte s detoxikací až na jaro a pusťte se do toho již po Vánocích.
Martina Koubová
5,0 5
7

Detoxikace organismu po Vánocích zdroj: shutterstock.com

Spojení slov ‘detox’ a ‘Vánoce’ je čím dál tím víc rozšířené. Ale není to jenom populární hláška z předražených barevných časopisů, ale i velice užitečný fakt. S detoxikací a celkovým pročištěním organismu bychom neměli čekat na jaro, ale začít už teď v zimě. A čím dřív, tím líp. Po Vánocích a oslavách nového roku jsme přejedení nejrůznějších mastných jídel a přepití alkoholu. Cítíme se unaveně, i když jsme měli týden dovolenou. Navíc, jako předsevzetí jsme si dali zhubnout pár kilo. A s těmito všemi problémy nám pomůže detoxikace organismu.

Pro očistu se můžete dát na nejrůznější diety, pít ovocné šťávy či držet týdenní půst a jíst jenom syrovou zeleninu. Není to nic příjemného a tělo, zvyklé na stálý přísun množství kalorií, se bude vzpouzet. Chce to zvolit méně drastickou cestu, která bude účinná a přesto vás neodradí po prvních třech dnech kúry.

Přejít na sekci článku:

Proč právě zelené potraviny?

Zelené potraviny při detoxikaci zdroj: shutterstock.com

Zelené potraviny si získávají čím dál větší oblibu a to nejenom při ‘povánočních’ a redukčních dietách. Zelené potraviny totiž umí mnohem víc, než jenom pomoci zhubnout pár kil a detoxikovat tělo. Harmonizují zažívání, mírní pálení žáhy a nepříjemné pocity těžkého žaludku. Pomáhají bojovat s přejídáním, navodí pocit plného žaludku a zlepší činnost celého zažívacího traktu. Vzhledem k těmto účinkům jsou zelené potraviny superpotravinou, kterou bychom měli pro zdravé trávení užívat po celý rok.

Zelené potraviny skvěle působí na zažívání díky vysokému obsahu rostlinné vlákniny. Zaplní žaludek, zasytí, zabrání v přejídání. Kromě toho harmonizují střevní mikroflóru, zlepšují vstřebávání živin do organismu a podporují správnou činnost vylučovacího traktu. Mimo rostlinné vlákniny a bílkovin v zelených potravinách najdeme i množství minerálních látek, vitaminů a enzymů potřebných pro zdraví a optimální činnost celého organismu. A co víc, zelené lístky jsou plné aminokyselin a bioflavonoidů, které tělo regenerují a posilují jej vůči civilizačním chorobám, alergiím a dalším potížím spojených s hektickým životním stylem. Zelené potraviny se skvěle hodí jako potravinový doplněk pro ty, kdo žijí v nadměrně stresujícím prostředí a jsou pod neustálým tlakem.