Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Heřmánek - přírodní všelék

Heřmánek - přírodní všelék Heřmánek je široce rozšířenou bylinkou s multifunkčním využitím od zklidňujícího čaje proti nespavosti po oplachování podrážděné pokožky.
Ina Havránková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Heřmánek na světlé vlasy

Heřmánek na světlé vlasy zdroj: shutterstock.com

Pokud máte světlé, ať už přírodní nebo barvené, vlasy, určitě vyzkoušejte šampon obsahující heřmánkový extrakt. Po použití šamponu s heřmánkem budou nádherně lesklé a světlá barva vlasů krásně oživená. Navíc heřmánek napomůže odstranění nežádoucího žlutého zabarvení u barvených vlasů.

Heřmánek vlasy nejen lehce zesvětluje a dodává jim lesk, ale zároveň také uklidňuje vysušenou a podrážděnou vlasovou pokožku, na kterou zejména odbarvené vlasy často trpí. Kromě toho působí i jemně antibakteriálně a dezinfekčně, čímž zabraňuje množení škodlivých bakterií, které jsou zodpovědné za tvorbu lupů.

Heřmánková květová voda

Heřmánek není jen bylinkou vhodnou na čaj, perfektní službu prokáže i pokožce obličeje, a to zejména ve formě květové vody, ale i různých krémů, které květovou vodu obsahují. Heřmánková květová voda má skvělé zklidňující a protizánětlivé účinky a vzhledem k jejímu jednoduchému složení bez přidaných látek ji lze s úspěchem aplikovat i na tu nejcitlivější pleť a dokonce i pokožku dětí. Heřmánek mírní podráždění, zklidňuje, regeneruje a eliminuje otoky.

Heřmánkový hydrolát ošetřuje zánětlivou podrážděnou pokožku, mírní její začervenání i případné svědění či podráždění. Působí adstringentně, a je tak výborným pomocníkem pro odlíčení a tonizaci pleti. Heřmánek má výborné léčivé účinky, mírní otoky, regeneruje opruzeniny, ulevuje při gynekologických problémech.

Květová voda je vhodná dokonce i pro ty nejmenší děti, ošetřuje jemnou citlivou pokožku a zároveň zklidňuje mysl a pomáhá zdravému klidnému spánku. Heřmánková vůně harmonizuje tělo i mysl, mírní projevy nervozity a návaly vzteku. Lze ji použít jako tonikum, k dočištění pleti, pod krém či pro osvěžení pleti během dne.