Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce Ačkoliv není koloidní stříbro schváleným potravinovým doplňkem, je vhodné pro prevenci virových a bakteriálních onemocnění.
Martina Koubová
4,9 5
12

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Existuje řada preparátů podporujících správnou činnost našeho organismu, ale málokterý z nich má natolik komplexní účinky a široké využití jako koloidní minerály. Ty jsou důležité pro správné fungování organismu, jeho odolnost vůči virovým onemocněním i pro správnou tvorbu hormonů a enzymů. Koloidní minerály jsou ve formě mikročástic rozpuštěných ve vodě, díky této tekuté formě jsou naším tělem velice snadno vstřebávány a organismus je dokáže plně využít.

Ačkoliv nejsou koloidní minerály schváleny jako potravinový doplněk a dokonce by se neměly vnitřně užívat, obliba koloidního stříbra roste. Je to pochopitelné, neboť který přípravek, ať už přírodní či chemický dokáže pomoci od akutních příznaků chřipky? Který lék posílí imunitu a pomůže odolat nemocem? Na který lék se bakterie a viry nestanou imunní? Ve všech případech je odpověď koloidní stříbro. Na druhou stranu nemusíte mít pražádné obavy, neboť již studie dr. Henry Crookse potvrzují, že koloidní stříbro je pro vnitřní užití naprosto bezpečné a netoxické, naopak se vykazuje skvělou schopností ničit bakterie.

Přejít na sekci článku:

Malý chemik: výroba koloidního stříbra

Malý chemik: výroba koloidního stříbra zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Koloidní stříbro vzniká rozptýlením (disperzí) mikročástič stříbra v tekutině, nejčastěji se k tomuto procesu využívá destilovaná voda. Do tekutiny se ponoří dvě elektrody, v našem případě z ryzího stříbra, na které působí střídavý proud o nízkém napětí. Díky tomu se do tekutiny uvolňují mikročástice stříbra o velikosti 1- 10 nanometrů. Koncentrace koloidního stříbra v roztoku je označována zkratkou ppm (parts per milion), která ukazuje, kolik částic ryzího stříbra bylo do destilované vody uvolněno. Čím je číslo vyšší, tím koncentrovanější je roztok. Udává se optimální koncentrace 10 miligramů stříbra na litr tekutiny, tedy 10 ppm.

Díky velikosti, nebo spíše malosti, mikročástic je koloidní stříbro natolik účinné vůči virům, neboť je menší než viry samotné ( ty mají velikost od 15 do 150 nanometrů) a je snadno vstřebatelné. Koloidní stříbro má účinky, které bychom mohli popsat jako dezinfekční, neboť zabraňuje množení bakterií, jejich šíření i opětovnému návratu. Tyto účinky mají významný podíl při hojení drobnějších poranění i ran, například po operaci. Koloidní stříbro chrání pokožku i organismus před možnou infekcí, působí antibakteriálně a současně podporuje hojení poranění.