Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce Ačkoliv není koloidní stříbro schváleným potravinovým doplňkem, je vhodné pro prevenci virových a bakteriálních onemocnění.
Martina Koubová
4,9 5
12

Přejít na sekci článku:

Koloidní stříbro podporuje imunitu

Koloidní stříbro podporuje imunitu zdroj: shutterstock.com

Díky dezinfekčním a antibakteriálním účinkům se věří v posilující účinky koloidního stříbra na naši imunitu. Lidé, kteří pravidelně užívají koloidní stříbro, se nemocí vyvarují buď zcela, či je průběh onemocnění mnohem lehčí a rychlejší než za běžných okolností. Tyto účinky jsou přisuzovány tomu, že stříbro likviduje bezkyslíkaté mikroorganismy, které našemu tělu škodí a naopak podporuje výskyt bakterií potřebných pro zdraví a správnou činnost organismu. Největším pozitivem pro stříbro je, že narozdíl od běžných léků si mikroorganismy nejsou schopny zvyknout na účinky koloidního stříbra a nemohou být vůči nim imunní.

Před začátkem užívání koloidního stříbra si nejprve udělejte test snášenlivosti. Malé množství tekutiny rozetřete na zápěstí a pokud se do hodiny neobjeví reakce, můžete bez obav koloidní stříbro užívat. Jedinou výjimku tvoří těhotné a kojící ženy a také děti, které by užití měly konzultovat s lékařem. Koloidní stříbro je možné klasicky spolknout jako každý jiný potravinový doplněk či s ním pouze ‘vykloktat’. Tekutinu stačí podržet pět až deset minut v ústech, za tuto dobu se přes ústní sliznici vstřebají účinné látky a vy nebudete nadměrně zatěžovat trávicí trakt. Účinnost je i při tomto způsobu podání stejně vysoká.

Koloidní stříbro se nedoporučuje dlouhodobě užívat ve vyšších dávkách, neboť hrozí takzvaná argyrie, neodstranitelné zmodrání kůže. Pokud chcete maximálně využít účinků, je nejlepší podstoupit 21denní kúru, pro kterou je nejvhodnější stříbro o koncentraci 10 ppm. Prvních pět dnů užívejte 10 mililitrů koloidního stříbra denně, následujících pět dnů 2x 10 mililitrů a poté na zbývajících 11 dní podle potřeby navyšte dávku na 3- 4x 10 mililitrů roztoku denně. Koloidní stříbro můžete užívat ale i v případech, kdy vás postihne akutní onemocnění, chřipka, nachlazení horních cest dýchacích, onemocnění močových cest nebo zánět dásní. V těchto případech můžete užívat 2- 3x denně 10 mililitrů koloidního stříbra až po dobu jednoho týdne.