Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce

Koloidní stříbro: přírodní dezinfekce Ačkoliv není koloidní stříbro schváleným potravinovým doplňkem, je vhodné pro prevenci virových a bakteriálních onemocnění.
Martina Koubová
4,9 5
12

Přejít na sekci článku:

Koloidní stříbro nejen jako pleťové tonikum

Koloidní stříbro nejen jako pleťové tonikum zdroj: shutterstock.com

Dezinfekční a hojivé účinky koloidního stříbra lze využít v péči o všechny typy pleti, ale nejvíce jej bezesporu ocení mastná problematická pokožka a také pleť trpící na vyrážky, alergie a další špatně hojící se problémy. Stříbro dokáže eliminovat bakterie podporující vznik akné, chrání poškozenou pleť a urychluje proces hojení. Oproti klasickému pleťovému toniku má mnoho výhod. Aby takto účinně běžné tonikum fungovalo, musí obsahovat vysoký podíl alkoholu, který ale na druhou stranu pokožku nadměrně vysušuje, způsobuje pnutí, nadměrné maštění, začervenání,... Koloidní stříbro pleť nevysušuje, nezpůsobuje pnutí ani svědění pokožky, ani se po něm pleť nezačne loupat. Naopak podporuje regeneraci pokožky a zanechává ji matnou, čistou a jemnou.

Kromě hojivých účinků je významný i antimykotický efekt a také snížení činnosti potních žláz. Díky těmto účinkům se koloidní stříbro také perfektně hodí pro:

  • Obklady či koupele chodidel, která osvěží a zmírní nadměrné pocení i zápach
  • Účinně pomáhá při mykózách a plísních na nohou, rukách i nehtech
  • Pomáhá změkčovat zrohovatělou kůži na patách, loktech či kdekoliv jinde po těle
  • Mírní nadměrné pocení a současně díky antibatkeriálním účinkům eliminuje tělesné pachy
  • Pomáhá předcházet opětovně se vracejícím kožním problémům
  • Hojí pooperační rány a jizvy, brání jejich zanícení a mokvání, urychluje regeneraci kožní tkáně