Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lecitin

5.0 5
4

Přejít na sekci článku:

Kosmetické účinky lecitinu

Kosmetické účinky lecitinu zdroj: shutterstock.com

V kosmetice je lecitin v menším či větším množství zastoupen skoro v každém krému, či tělovém mléku. Dokáže totiž lépe sloučit oleje s vodou a vytvořit tak emulzi. Tento přirozený emulgátor však disponuje i dalšími účinky. Podílí se na zvláčňujících účincích kosmetických přípravků, pokožku krásně zjemňuje a má také prokazatelný vliv na její pevnost a pružnost a minimalizuje již vzniklé známky stárnutí. V mycích kosmetických prostředcích účinně zabraňuje nadměrnému vysušování pleti a narušování její přirozené pH hodnoty.

Lecitin je taktéž báječný pro vlasy. Jeho regeneračních schopností se využívá především ve vlasové kosmetice určené na suché a poškozené vlasy. Dokáže proniknout hluboko do struktury vlasu a zlepšit jeho kvalitu. Výrazně také vylepšuje vzhled roztřepených konečků. Obnovuje přirozenou ochrannou vrstvu vlasů a chrání je tak i před dalším poškozením. Navíc vlasy perfektně i uhlazuje a zanechává je jemné a zdravě zářivé na dotek i na pohled. Ty se pak i méně zacuchávají, jdou lépe rozčesat a netrápí je ani statická elektřina a divoké poletování kolem hlavy.

Související produkt
Balzám na rty, Basis Sensitiv 4,5 g
Lavera / 83 Kč
Jemný balzám s bio jojobou a máslem karité zklidňuje podrážděné rty a chrání citlivou pokožku před vyčerpávajícími vlivy vnějšího prostředí.
Detail produktu