Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská Meduňka lékařská je oblíbenou bylinkou ve farmaceutickém i potravinářském průmyslu.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Meduňkou proti stresu i bolestivé menstruaci

Meduňkou proti stresu i bolestivé menstruaci zdroj: shutterstock.com

Hlavní schopností meduňky je tlumit podráždění, nervozitu a zmírňovat lehčí neurotické potíže. Používá se při nespavosti, psychickém napětí a stresu. Kromě toho pomáhá zmírňovat bolesti a křeče, které často doprovázejí menstruaci a skvěle uleví. Meduňka je vhodná i pro těhotné a kojící ženy a že právě ony potřebují občas něco na uklidnění, o tom není pochyb.

Meduňka se využívala a využívá při trávicích kolikách, plynatosti, potížích se žlučovody, při žaludečních chorobách, nechutenství a bušení srdce. Pomáhá také ulevit od různých bolestí v oblasti břicha a pánve a ulevuje i v období klimakteria. Díky svým lehce sedativním účinkům má pozitivní účinky při neurózách, hysterii, nervové přecitlivělosti, melancholii, plačtivosti či depresích. Posiluje organismus při chřipce a nachlazení a pomáhá také proti migréně.

Meduňka v aromaterapii

Nakapejte pár kapek meduňkového éterického oleje do mističky s vodou v aromalampě, zapalte svíčku a pak už si jen užívejte nádherné citrusové vůně a báječných účinků meduňky na celý váš organismus. Aroma meduňky povzbudí všechny vaše smysly a dodá vašemu domovu svěží a klidnou atmosféru.

Meduňkový éterický olej má silné účinky na psychiku, pomáhá odstraňovat negativní pocity, zmírňuje melancholii a smutek a dodává sílu pro překonání nepříjemných životních událostí. Harmonizuje emocionální systém a má celkově uklidňující vliv. Zmírňuje psychické i fyzické napětí, neutralizuje dopad stresu na organismus, napomáhá relaxaci a pomáhá při nespavosti a poruchách koncentrace.

Související produkt
Bio Meduňková voda 100 ml
Saloos / 196 Kč
Květinová pleťová voda Meduňka je přírodním tonikem vhodným především pro citlivou a dětskou pleť. Je multifunkčním pomocníkem, kterého oceníte v letních dnech i na cestách.
Detail produktu