Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop - Býk

Aromaterapeutický horoskop - Býk Chcete mít ve své firmě spolehlivého člověka se smyslem pro práci a rodinu? Býk vás nezklame. Dává přednost voňavé klasice zemitých tónů.
Pavlína Klaudová
5,0 5
17

Aromaterapeutický horoskop - Býk zdroj: istockphoto.com

Býka ovládá planeta Venuše, patří mezi čtyři silná znamení, které je velmi těžké měnit. V každém z elementů totiž najdeme tvrdohlavce, který nějakým způsobem rád vybočuje a nenechá si do svých věcí příliš mluvit. V zemi je to právě býk, v ohni lev, ve vodě štír a ve vzduchu vodnář. Ale zemská znamení celkově jsou velmi stabilní a nenáchylní ke změnám.

Charakteristika znamení býka

Jsou to staromilci, kteří mají rádi finanční zajištění a dokáží se v tomto ohledu velmi dobře postarat o svoji rodinu. Typickým příkladem býka je britská královna Alžběta, má smysl pro detail a povinnost. Býci jsou také velmi odolní, pracovití, mají trpělivost, ale když se naštvou, lítají třísky. Zároveň jsou velmi jemní a citliví, milují vše krásné, mají úctu k přírodě a ekologii. Jsou to gurmáni, kteří nepohrdnou dobrým jídlem a vínem, mají rádi umění, hudbu a jsou velmi dobrými a zručnými zahradníky. Hledají smyslnost a harmonii, pěstují si silné domácí zázemí. Na rozdíl od rodiče panny býci ke svým dětem velmi dotykoví, něžní a láskyplní. Negativní vlastnosti býka jsou tvrdohlavost, neústupnost, lenost, někdy negativní postoj k životu a neochota se přizpůsobit změnám.

Mají neochvějné odhodlání jít za tím, co nutně potřebují získat, ať už je to partner nebo dobré pracovní místo. Jsou to dříči, kteří neúnavně drží pracovní kolektiv a nebojí se těžkých úkolů, lze se na ně spolehnout. I když býk může být někdy zatvrzelý a neflexibilní, nikdy vás nenechá ve štychu a nad návrhy, které mu přednesete, přemýšlí. Neprospívá jim rychlé pracovní tempo. Hodí se pro ně práce v bance nebo dělají účetní ve firmách, obchodují s cennými papíry. Mohou se stát také oblíbenými umělci nebo floristy. Jelikož jsou to workoholici, stres se podepisuje hlavně na jejich ramenou a šíji, trpívají bolestmi zad. Emočně založený býk může mít celkové zdravotní problémy s horní polovinou trupu. Trpí také migrénami. Nesnáší pracovní i rodinný chaos a hádky.

Esenciální oleje vhodné pro znamení býka

Pro býka se hodí éterické oleje navozující pohodu, uvolňující přetíženou mysl, zmírňující ztuhlost svalů a starající se o dýchací cesty. Jedním z těch, které bude býk milovat, je jasmín. Hodí se k němu, protože je symbolem lásky, kterou reprezentuje planeta Venuše, vládkyně tohoto znamení. Stará se o dokonalou harmonizaci psychiky, osvědčil se při pocitech zranitelnosti, u stavů deprese, navozuje zklidnění, uvolňuje, dodává pocit jistoty, který je pro býka velmi důležitý. Býk tuto jistotu potřebuje, protože je nejvíce citlivé zemské znamení, což se projevuje obzvlášť v dětském věku.

Éterický olej z borovice je jednou z nejlepších esencí, která podporuje činnost dýchacích cest. Díky obsahu pryskyřic je lépe otevírá a čistí od zanesení. Působí dezinfekčně, napomáhá lepší cirkulaci krve. Je jedním z olejů, které pomohou uvolnit svaly, proto poskytuje býkovi pomoc na více rovinách.

Další esence vhodná pro býka je černý pepř. Černý pepř je zahřívač, který se postará o prohřátí unavených končetin a pokud má býk sklony k nějaké závislosti, například kouření, pomůže mu se od ní odpoutat. Dalšími velmi vhodnými éterickými oleji pro toto znamení jsou neroli, pačuli, růže, santal, ylang-ylang, koriandr, máta peprná, citrón, heřmánek, majoránka, levandule, vetiver, eukalyptus, kajeput, rozmarýn, jalovec, meduňka nebo šalvěj.