Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop – Panna

Aromaterapeutický horoskop – Panna Panna je praktické a precizní znamení, které šetří city, ale dokáže být štědrým rodičem a partnerem.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

http://www.slaskoukzivotu.cz/?p=1183 zdroj: istockphoto.com

Panna je proměnlivé zemské znamení spojené s planetou Merkur. Panny jsou uzemněné a praktické. Spíše než vášeň hledají v lásce praktičnost. Jsou chytré, pilné, velmi precizní a mají smysl pro detail, rády se pouští do nových projektů. Nepostrádají logické myšlení. Rády si hrají se slovy a myšlenkami, výzvy jsou pro ně lákavé. Vše se snaží udělat napoprvé správně. Panny jsou elegantní, mají velmi dobrý cit pro módu. Milují pořádek, jejich domácnost je dokonale zorganizovaná a roztříděná. Jsou schopné přerovnat skříň podle barev jen proto, aby se cítily dobře.

Preciznost je jejich přednost, ale také prokletí. Jsou to šťouralové, kterým nic neunikne a jako šéfové svému podřízenému nic neodpustí. Stejně je to i v partnerství, pokud zaujmete pannu, měli byste dostat metál za dokonalost. Pro mnohé lidi se může zdát panna v oblasti citů chladná a netečná. Málokterý rodič se s dětmi mazlí tak málo jako toto znamení. Spíše se snaží o jejich finanční zajištění a o to, aby měly děti dostatek využití volného času v prospěšných aktivitách. Panna se svým potomkům věnuje převážně v inteligenční sféře a je v tom více než dobrá.

Analytickou pannu najdeme v pracovních pozicích, kde mají co dělat s lidmi, častokrát na sobě nesou mesiášský komplex. Zajímají se o zdraví, duchovní nauky, bývají velmi často kněžími nebo pracovníky různých charit, lékaři, léčitelé, mohou se zajímat o okultní praxi, bývají hluboce nábožensky založení, milují organizování, klidně mohou pracovat v oblasti PR, televizi, žurnalistice, bývají i úspěšní spisovatelé, historiky nebo kaligrafy. Mezi pannami najdeme i hodně herců. Panna je workoholik, miluje peníze a ráda je dopřává svému partnerovi i dětem. Pěkně se ošívá, pokud má zatřepat peněženkou kvůli věcem, které jí nepřijdou důležité, dobře využitelné nebo příliš moc drahé. Ale umí se postarat o svůj protějšek na dobré večeři mimo domov, zaplatí hezkou dovolenou a investuje do vzdělávání svých dětí. Panna je workoholik a výborný organizátor. Vše má pečlivě srovnané v hlavě a věnuje podstatnou část svého času sebezdokonalování.

Stinnou stránkou panny je možná hypochondrie. Panna se poměrně dost sleduje, co se týče zdravotního stavu. Mají tendence k nervovým onemocněním a úzkostem. Mohou mít problémy s břišní oblastí, což jsou obě střeva, slezina, solar plexus, dolní laloky jater a slinivka. Externě může mít problém s pupkem, nehty a rukama, pozor na zápěstní kůstky, zlobí ji také dýchací cesty, dutiny a trpí alergiemi. Může se objevit problém s neplodností.

Éterické oleje vhodné pro panny

Panny potřebují takové éterické oleje, které pomáhají činnosti vylučovacího systému, uklidňují a mentálně stimulují. Vhodný je cedr, grapefruit nebo santal.

  • Cedr dodává sílu, odolnost a jistotu, umí pomoct zůstat pevný v rozhodnutí, osvědčuje se při krizích, stimuluje mravní sílu, usnadňuje překonání “kulturního šoku”. Obnovuje smysl pro duchovno, díky němu umíme lépe zpracovat traumatické situace v životní moudrost. Panny jsou někdy až příliš uzemněné a potřebují povzbudit k menší rezervovanosti.
  • Grapefruit rozproudí energii, pomáhá mírnit hněv, nerealistická očekávání, přílišné nároky na sebe i ostatní a puntičkářství nebo obviňování druhých z nezdarů, které se mohou u panny projevovat velmi silně. Éterický olej grep podporuje vzletnost ducha a zoufalé potřeby.
  • Santalové dřevo dodává klid a jednotu, je meditativní, zemité, působí v hlubších vrstvách vědomí, mírní nervové vyčerpání, bolesti hlavy, je velmi smyslné. Čistí a napomáhá dostat se do hlubokého klidu. Sjednocuje tělo a ducha. Umí konejšit obavy a mírní přílišnou upjatost.

Dalšími vhodnými oleji pro pannu jsou levandule, majoránka, ylang-ylang, heřmánek, meduňka, pačuli, šalvěj, heřmánek, růže, kadidlo, bergamot, pelargónie, jalovec, bazalka, kardamom, zázvor, grep nebo petitgrain.

Související produkt
Krémová kulička do koupele grapefruit 50 g, 1 ks
Ceano Cosmetics / 62 Kč
Přírodní krémová kulička s kousky sušeného grapefruitu promění koupel v nevšední zážitek. Nechte svou mysl i pokožku hýčkat mandlovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem. 
Detail produktu