Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Vlasová kúra Deep Care & Repair od Lavery

Recenze: Vlasová kúra Deep Care & Repair od Lavery Vlasová kúra Deep Care & Repair od Lavery nabízí tři vyživující oleje a další pečující složky pro namáhané a suché vlasy.
Barbora Křížová
3,8 5
8

Recenze: Vlasová kúra Deep Care & Repair od Lavery zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Byl jednou jeden vlas a ten si tak smutně visel z hlavy. „Nikdo mě nemá rád,” říkal si. Rád by si myslel něco jiného, ale nemohl jinak. „Vždyť to není tak špatné, podívej, máš krásný výhled do světa, spoustu vzduchu a volnosti,“ připomíná mu v dobré víře jeho nový kolega. Na to už vlastně tak trochu zapomněl. „Jen počkej, až uvidíš, co s tebou bude provádět,” chtěl říci, ale pak to spolkl. Sám na to však myslet nepřestal a začal v duchu rozplétat klubko svých úvah. „Suchý, lámavý, bez lesku a poškozený,“ zadeklamoval vlas pohřebním tónem.

„Jenom ten šampon, kterým mě myje,” vybaví si a trochu se zamračí při vzpomínce na tu důkladnou pěnivou mycí složku, která je tak silná, že mu vezme i tu fajnovou vrstvičku na povrchu, která ho chrání a kterou má tak rád, protože si ji pokaždé pracně buduje. „A ona mi pak řekne, že jsem zase mastný! No, jak pak by ne, nějak se chránit musím, po tom všem. Jen kdyby mě tak nedráždila,“ pohrozí si pěstičkou. „Ale no tak, vždyť používá kondicionér,“ konejší ho kolega. „Alespoň používá kondicionér,” uklidní se vlas maličko, „sice by to mohlo být i lepší, moc výživných látek v něm není, ale aspoň ten povrch vlasu není potom tolik zranitelný,“ dodá spíše už pro sebe.

„Jenže to není všechno,“ zachmuří se na svého kolegu při dalším vzpomínání, „ten horký pálivý vzduch, kterým nás suší, kdyby to aspoň dělala jemně a něčím nás chránila,“ kroutí hlavou a radši se vůbec nevyjadřuje k té horké ploše, která je tak narovná do pozoru, že se už nikdy nepoznají. „No, a je to. Jsme celí zničení“, postěžuje si. „A ona nás vůbec neposlouchá. Copak nevidí, že jsme čím dál tím sušší? Bez lesku a bez tvaru?“ začal toho mít už vlas dost. „A jestli mně ještě někdy bude stresem lézt na nervy na mém kořínku, tak se na to vykašlu a půjdu pryč,“ dodal rozhodně sám za sebe.

Vlas se takto zatvrdil vůči světu a přestal komunikovat. Kořínek si toho všimnul, pomalu se o svůj vlásek bál. Rozhodl se, že to tak nenechá, a začal jednat. Jelikož má zavedenou linku blízkou řídícímu centru, neváhal a začal posílat zprávy o jejich stavu. Pravda, chvilku to trvalo, než si zprávy centrum všimlo, protože mělo na starosti spoustu důležitějších částí těla, ale pojednou se začalo něco dít. Majitelka si konečně všimla, v jakém stavu jsou její vlasy.

Vlas najednou zahalila tma. Chvíli nevěděl, co se děje a trochu se lekl, ale stráž na povrchu posílala nadšené zprávy: „Je tu pomoc, šéfe! Spousta oleje a výživy, to budete koukat!“ křičeli nadšením a už otevírali vrata. „To se musí zorganizovat,” pustil se do toho vlas neohroženě a šel na příjem rozřazovat jednotlivé pomocné složky.

Jako první rozpoznal skupinu olejů - sojový, makadamiový a mandlový. „To je úžasné!” mnul si ruce vlas a poslal je hned vysušeným buňkám na povrch, které tak tesknily po tucích. „Makadamiový olej je lehký, ale zároveň hodně vydatný, hodí se právě pro ošetření suchých a lámavých vlasů, kterým dodá lesk a vitalitu,“ vysvětloval erudovaně nováčkovi, který měl oči navrch hlavy a zuřivě si psal poznámky. „Uvidíš, jak se nám po těch olejích oživí naše přirozená barva,“ mrknul spiklenecky vlas na nového kolegu, „a ani nebude potřebovat přeliv,” usmál se potměšile.

Druhá skupina, kterou vlas přivítal, byla skupina přírodních zvlhčujících složek. „Ty nám pomohou udržet vlhkost, ale zároveň nás nezatíží tak jako oleje,“ pokračoval ve svém výkladu vlas.

Poslední skupina pomocníků byla tvořena výtažky z rostlin. „Tady máš hráškový protein, který dokáže nahradit kolagen, a také extrakt z rýže, který má podobné účinky.“

Vlas s kolegy se na sebe spokojeně podívali a oddychli si: „Tohle by tedy bylo. Teď už jen ulevit pokožce hlavy nějakou masáží a dodat živiny i kořínku,” zasnil se vlas. Ale to už je vlastně další příběh.

Pozn. redaktorky k Vlasové kúře od Lavery: Tímto chci říci, že Vlasová kúra Deep Care & Repair na velmi poškozené a suché vlasy mi příjemně a jednorázově vylepšila vzhled mé kštice, vlasy byly hebčí, hladší, poddajnější. Kúra příjemně voní, hutná je tak akorát, snadno se nanášela, a díky obsažené mycí složce se nemusíte bát, že byste pak zůstali mastní. Takže pokud máte momentálně namáhané vlasy od sluníčka, vody nebo stylingu, neváhejte a pomožte svým vlasům výživou dřív, než se na to pod tíhou zatěžujících faktorů tzv. „vykašlou“. ;-)