Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterický olej myrha

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Myrha v kosmetice, aromaterapii a léčitelství

Myrha v kosmetice, aromaterapii a léčitelství zdroj: shutterstock.com

Myrha v kosmetice

Éterický olej myrha je populární součástí mnoha mastí, prášků na zuby a zubních past, ústních vod, kloktadel i výrobků osobní péče. A to díky tomu, že stahuje a dobře hojí rány. Zároveň působí v kosmetice jako konzervant. Velmi vhodná je pro péči o problematickou pokožku, kterou nejen uzdravuje, ale také pomáhá snížit viditelnost jizev, vznikajících v důsledku akné či jiných kožních problémů. Působí protiplísňově. Léčí pásový opar, ekzémy, kožní vředy. Používá se v anti-agingových řadách, dokáže sjednotit tón pleti, redukuje vrásky, pleť je díky ní zářivější.

Éterický olej myrha pro posílení psychiky

Éterický olej myrha stimuluje mysl, probouzí duševní jasnost, zmírňuje stresy, deprese, napětí, únavový syndrom a úzkosti. V ajurvédě se používá k posílení intelektu. Pomáhá otevírat naše vědomí při meditacích, napomáhá pochopení vlastního já, povzbuzuje sebepřijetí, odpuštění a lásku. Pro jogíny je myrha klíčem k otevírání srdeční čakry, stimuluje také čakru pupku, kořenovou čakru a čakru solar plexu. Snižuje duševní bolest. Vyvažuje mužskou a ženskou energii. Směřuje nás k lepšímu naslouchání intuice a vnitřnímu vědomí. Uvolňuje despotické společenské normy. Dává nám pocit, že jsme milovaní a chránění. Éterický olej myrha otevírá a stimuluje korunní čaku, krční čakru, srdeční čakru, spirituální čakru, solar plexus.

Zdravotní účinky éterického oleje myrha

V čínské medicíně se používá k odstranění stagnující krve z dělohy, má pozitivní účinky na meridiány sleziny, jater a srdce. Myrha je účinným léčebným prostředkem při myomech, rakovině dělohy. Bojuje celkově proti rakovinovému bujení. Obzvlášť se osvědčila jako prevence rakoviny prostaty a prsu. Pomáhá při menopauze. Je vhodná pro urychlení a usnadnění porodu. Stimuluje stahy dělohy. Podporuje funkci štítné žlázy a lepší vylučování hormonů, harmonizuje činnost hormonálního systému. Funguje jako čistič krve.

Éterický olej myrha působí proti mikrobům, virům i plísním. Zabíjí bakterie a napomáhá tělu, aby bylo odolnější před infekcemi. Stimuluje imunitní systém. Ničí volné radikály, zmírňuje záněty, usnadňuje pocení, regeneruje ledviny a podporuje odolnost urogenitálního systému. Působí jako analgetikum. Pokud vás trápí bolest zubů, je dobré nakapat do sklenice teplé vody dvě kapky myrhy a použít ji jako kloktadlo. Pomáhá proti zápachu z úst. Myrha se používá při kašli a respiračních problémech, bronchitidě, zvracení, astmatu, horečce, průjmech, otravách jídlem, úplavici, léčí tyfus. Snižuje bolest u projevů artritidy a revmatu.

Éterický olej myrha podporuje činnost trávicího systému. Dokáže uvolňovat napětí ve střevech, redukuje projevy nadýmání, podporuje proces trávení. Pomáhá obnovit chuť k jídlu, léčí poruchy trávení, eliminuje bolesti břicha a zácpu. Stimuluje vylučování slin, žluči a dalších trávicích šťáv. Mírní otoky, odvádí přebytečnou vodu z těla, působí jako diuretikum, a tím má značný podíl na hubnutí a odvádění odpadních látek. Pokud chcete podpořit hubnutí, je dobré používat myrhu jak k inhalaci, tak smíchanou v nosném oleji pro masáže, protože se tak lépe a rychleji dostane do krve.

Související produkt
Zubní gel myrha 75 ml
SANTE / 143 Kč
Zubní pasta s myrhou a zeleným čajem jemně čistí zuby bez zbytečného podráždění skloviny. Osvěžuje dech a pečuje o zdraví zubů. Pomáhá bojovat proti zubnímu kazu a odstraňovat zubní plak.
Detail produktu