Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Orgonity: barevné energetické biorezonátory

Orgonity: barevné energetické biorezonátory Orgonity snoubí vědu a ezoteriku v jedno. Nejenže pohlcují elektromagnetické záření, ale také vám pomáhají splnit přání.
Iva Lhotská
5,0 5
1

Orgonity: barevné energetické biorezonátory zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Už jste si někdy zkusili vyrobit svůj vlastní orgonit? Že ne? Upřímně se vám svěřím, že já také ne! Radši jsem si ho koupila a hned rovnou dva, nádherné, v podobě malých pyramidek. Jeden má fialovou barvu a druhý zelenou, to jsou mé favoritky mezi barvami. Také se stalo, že ke mně orgonit přišel v podobě dárku od nějaké milé osoby.

Jedna známá, která orgonity už nějakou dobu sama vytváří mi v době, kdy jsem se zabývala hlouběji drahými kameny a různými energetickými zářiči, amulety a podobně, i je prodávala, svěřila, že to není vůbec žádná legrace. Má všude špony, lepidla a všelijaké roztodivné propriety potřebné k jejich výrobě... Ale prý ji to baví. A to je hlavní!

Pojďme se společně podívat na to, co tedy orgonity vlastně jsou a k čemu slouží.

Co si můžeme představit pod pojmem orgonit?

Orgonit je slovo, které začal používat Karl Hans Welz. Nazýval jím materiál, který vytvořil jako variaci na technologii Wilhelma Reicha. Právě Welz je vlastníkem ochranné známky pro slovo orgonit, které dnes používáme poměrně běžně. Welz, původem z rakouských Tyrol, byl již ve velmi raném věku fascinován vším, co mělo spojení s hvězdami, astronomií, astrofyzikou, matematikou i fyzikou. Později se zabýval i hypnózou a hathajógou.

Krátce po svém příjezdu do Spojených států postavil své první orgonové akumulátory, v roce 1991 zkonstruoval první orgonový generátor, který zadržuje negativní účinky zařízení, jež produkují radioaktivitu či elektromagnetický smog.

Ale na chvíli se vrátím zpět k Reichovi, který identifikoval éterickou energii a nazval ji v angličtině orgone. Je to energie, která je přítomna všude kolem nás, tedy energie nazývaná jako čchi, prána či prostě životní energie. Zjistil, že při manipulaci s několika vrstvami kovu ve spojení s organickým materiálem, v tomto případě pryskyřicí, lze orgonovou energii přitáhnout a odrazit. Orgonit tedy může přitáhnout orgonovou energii pomocí pryskyřice a kovové části ji naopak odpuzují. Tak dojde k celkovému vyvážení energie, působící na náš celkový stav. Nezanedbatelnou funkci ovšem v orgonitech mají drahé kameny.

Orgonity jsou vlastně jakýmsi druhem umění. Snoubí se v nich totiž něco z vědy i ezoteriky. A Wilhelm Reich, rakousko-americký psychiatr a psychoanalytik, který bývá často považován za průkopníka nového myšlení, využíval orgonové energie k léčení svých pacientů.

Věda už konečně také zaznamenala prastarou moudrost šamanů a dospěla k závěru, že vše, co vnímáme jako pevnou hmotu, je vlastně vibrující energie, jen trochu více zhuštěná.

Orgonity eliminují škodlivé záření

Všechny možné druhy technologických zařízení, ale i domácích spotřebičů, jako jsou televize, PC, mikrovlnné trouby, ledničky, DVD přehrávače, včetně našich hi-fi věží produkují spoustu škodlivého elektromagnetického záření, které škodí našemu fyzickému i duševnímu stavu. Orgonity umějí ne zrovna pozitivní energii z těchto zařízení přeměnit v mnohem lepší. Staly se tak v podstatě účinnými transformátory pozitivní energie.

Orgonity totiž dokáží přeměnit škodlivou energii vysílanou, kupříkladu televizními věžemi a vysílači přeměnit na energii veskrze pozitivní. To znamená, že tento biorezonátor v podstatě dokáže přeměnit narušené energetické pole a harmonizovat ho. Děje se tak tím způsobem, že orgonity přitahují energii z okolí do sebe a uvnitř ji díky průchodu přes krystaly přeměňují na energii zdravější, s vyšší vibrací. Orgonity jsou ve své podstatě živé kameny.

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak je to s energií u vás doma? Cítíte se ve svém bytě nebo domě dobře? Odpočinete si a naberete dostatek síly? Jste zdrávi vy, vaše děti a daří se u vás doma květinám? Spíte dobře?

Pokud jste na většinu z těchto otázek odpověděli ne, asi by stálo za to vymyslet, jak to napravit. Jedním z vynikajících řešení, které by odstranilo tyto problémy, by mohly být právě orgonity.

Orgonity nejen, že odrušují škodlivé elektromagnetické záření, ale zároveň mohou očistit vodní plochy, zemědělskou půdu i ovzduší. Mají mnohdy takovou sílu, že eliminují i geopatogenní zóny, které mají na člověka negativní dopad. Orgonity si můžete položit do ledničky, protože díky nim se nekazí potraviny a neosychají třeba tvrdé sýry. Napomáhají prodloužení trvanlivosti potravin.

V místnostech orgonity čistí záření, které vydávají geopatogenní zóny, pročišťují vzduch, pohlcují kouř od cigaret a podobně. Pokud špatně spíte, je vhodné orgonit vyrobený přímo za tím účelem umístit do ložnice a hned to bude lepší.

Pokud občas trpíte bolestmi hlavy, můžete si orgonit přiložit na čelo. Orgonity zmírňují únavu a pomáhají s odstraňováním stresu. Orgonit si můžete umístit na mobil, nosit ho v kabelce nebo baťůžku, popřípadě ho využívat v podobě šperků.

Orgonity: barevné energetické biorezonátory

Rozmanité tvary orgonitů

Existuje nepřeberné množství tvarů orgonitů. Dají se sehnat v podobě pyramidek, kupolí, jako čakrové přívěsky, ve formě oblázků, jako mušle či různá zvířátka.

Malé orgonitky lze využívat jako osobní amulety, nosit je u sebe nebo vozit v autě. Orgonit totiž umožňuje zvýšení vašich osobních vibrací a pomáhá při odstraňování nízkých energií ve vás, například při vzteku, sebelítosti, vyčerpanosti a podobně. Pokud to cítíte, zkuste orgonit věnovat blízké osobě, která ho potřebuje, nebo ho dát do blízkosti květiny či stromu.

Jestliže jste ve stádiu velkých změn ve vašem životě, orgonit vám může pomoci překlenout náročné životní období a nastartovat nový způsob života. V případě, že chcete zhmotnit nějaké své velké přání či sen a nasměrujete energii za tímto účelem, orgonit vám může pomoci uskutečnit váš záměr.

Jak si lze vyrobit vlastní orgonit?

Pokud máte v plánu vyrobit si vlastní orgonit, není to úplně jednoduchá věc. Budete k tomu potřebovat polyesterovou pryskyřici, již zakoupíte v běžném obchodě pro řemeslníky a kutily. Jedná se o takzvanou licí pryskyřici. Koupíte ji jako dvousložkovou. Dávejte si pozor, abyste nikdy nepřidávali pryskyřici k aktivátoru, ale naopak, mohla by totiž explodovat.

Další součástí, která se používá při výrobě orgonitů, jsou kovové špony, piliny nebo drátky. Mohou se využít z různých druhů kovů, které jsou odpadním produktem při obrábění nebo soustružení. Ty rovněž seženete v obchodech pro kutily.

A jako bonus navrch se do orgonitů používají krystaly. Nejvhodnější je čistý křemenný krystal, má totiž nejryzejší energii. Můžete, samozřejmě sáhnout i po jiných krystalech. Záleží na tom, pro jaké účely chcete daný orgonit užívat. Krystaly si můžete energeticky nabít sami, nebo už je zakoupit nabité, popřípadě požádat nějakého důvěryhodného senzibila. Krystaly využívané pro výrobu orgonitů můžete různým způsobem kombinovat, a to podle předpokládaného využití.

Při výrobě orgonitů byste měli mít gumové rukavice a možná i ochranné brýle, protože vás ochrání před tím, aby se vám aktivátor dostal do očí. Pokud pracujete uvnitř, použijte raději dýchací masku. To jsou jen takové základy k výrobě vlastních orgonitů. Ostatní podrobnosti o postupu už nechám na vás. Nyní se pojďme raději společně podívat na barvy orgonitů podle energetických center, tedy čaker.

Orgonity podle barev čaker

V našem těle se nachází stovky čaker. V podstatě každý akupunkturní bod je taková malá čakra. My se však nyní zaměříme pouze na sedm základních. Čakrami proudí energie kundaliní, životní energie, prána nebo čchi. Pokud však dojde k zablokování těchto energetických center, býváme oslabení a vyčerpaní.

První čakra, múládhára neboli centrum kořenové nacházející se mezi konečníkem a genitáliemi je propojeno s červenou barvou. Ta dodává sílu, životní energii, aktivuje a zahřívá. Ve feng shui bývá červená barva označována za barvu hojnosti a slávy. Červená stimuluje a podporuje nás v realizaci našich snů. Posiluje náš imunitní systém. Lidé, kteří milují červenou barvu, bývají vesměs srdeční a upřímní. Pokud je ovšem červené moc, podporuje agresivitu. Orgonitem v červené barvě lze posilovat zdravou vitalitu.

Ke druhé čakře, svadhištháně v oblasti kříže se pojí oranžová barva, která vzniká smícháním žluté a červené. Posiluje životní sílu a radost, umí pohlcovat negativní energii. Pomáhá s odstraňováním různých strachů, posiluje důvěru a sebeúctu, má konejšivý vliv na smutek spojený s pláčem. Už tušíte, jaký účinek na vás bude oranžový orgonit mít? Dále totiž posiluje chuť do života, kreativitu, má kladný vliv na sexualitu. Oranžová je v podstatě barvou moudrosti.

Třetí, pupeční čakra, manipúra, se nachází dva prsty nad pupkem a je ve znamení žluté barvy. Je propojena s oblastí sluneční pleteně, solar plexu. Podporuje nás ve zdravém sebeprosazení, umění vyjádřit svůj vlastní názor bez výčitek svědomí. Podporuje naši intuici a kreativitu. Napomáhá zklidňovat emoce, dodává fyzickou sílu a chuť do života. Pokud budete chtít léčit vaše trávicí orgány, můžete na oblast žaludku přikládat orgonit ve žluté barvě.

Ke čtvrté čakře, centru srdce neboli anáhatě, jež je uprostřed hrudi, bývá přiřazována barva zelená nebo růžová. Tyto barvy posilují srdce a působí na zklidnění nervového systému. Napomáhají harmonii, klidu a souladu se všehomírem. Když budete přikládat zelený nebo růžový orgonit, dojde postupně k obnovení vašich sil a načerpání nové energie. Zelená barva je barvou přírody, lesa, klidu a zároveň barvou prosperity. Růžová vás zahrne laskavostí a pohladí na duši.

Pátá čakra, krční centrum neboli višuddhi je spojena s modrou barvou. Pokud máte nějaké potíže v oblasti komunikace, zkuste využít modrého orgonitu. Pomůže vám uvolnit mysl, otevřít se intuici a propojit srdce s rozumem. Světle modrý orgonit vám usnadní vzájemnou komunikaci a napomůže lepšímu vyjadřování v pravdivosti. Orgonit v tmavší modré podpoří vaše logické myšlení, ale zároveň posílí intuici a psychiku. Tyrkysový orgonit posílí vaši fantazii, sílu, sebevědomí a intuici.

Pokud si pořídíte orgonit v barvě indigo, tedy v tmavě modré s fialovým nádechem, budete při jeho používání harmonizovat čakru čela, adžňu. Jedná se o oblast třetího oka, místo mezi obočím. Tato barva napomáhá vnitřnímu klidu a harmonii, je barvou míru a rozumu. Současně s těmito aspekty posiluje duchovní probouzení a nadsmyslové vnímání.

K sedmé, korunní čakře, sahasráře nacházející se těsně nad hlavou přináleží fialová nebo bílá barva. Orgonity v této barvě posilují naši spiritualitu a také srdečnost. Pomáhají zklidňovat, jsou skvělými průvodci při meditaci. Symbolizují propojení s vyššími sférami. Fialová barva je propojena s úspěchem a bohatstvím, ale také s osvícením. Bílá je symbolem čistoty.

Přeju vám šťastnou ruku při výběru vhodného orgonitu pro vás!